Nadgościnność

Wikimedia Commons
Urodziłem się w Polsce, jestem i czuję się Polakiem. Jestem studentem na polskiej uczelni. Tu, w Polsce, kończyłem wszystkie szkoły. Pamiętam dzień, gdy przyjechali do nas przyjaciele z Ukrainy. Byłem wówczas dzieciakiem z podstawówki, a w moim wyobrażeniu kraj naszych gości był bardzo odległy i dziki. Inny język, ubiór i zachowanie dla kilkuletniego dziecka były niepokojące, może nawet nieco krępujące. Nasza wychowawczyni, kobieta, którą pamiętam do dziś i kieruję do Niej największe wyrazy szacunku, powiedziała nam o integracji europejskiej – chociaż wówczas Polska nie była jeszcze w Unii Europejskiej, a – jak wiemy – Ukrainy nadal w niej nie ma.
Atmosfera była przyjazna, większość z nas zaczęła się czuć coraz swobodniej. Bardzo spodobały nam się śpiewy ukraińskich kobiet. Nie chcę absolutnie nikogo szufladkować, oceniać, ale zapadły mi w pamięć złote zęby starszych pań z Ukrainy, które nas wtedy odwiedziły. Od tamtej pory wcześniej wspomniane elementy uzębienia na bardzo długo kojarzyły się mi w osobami związanymi z Ukrainą.  

 

W gimnazjum dużo grałem w wojenne gry komputerowe. Wówczas zacząłem interesować się historią, zwłaszcza historią II wojny światowej. „Pochłaniałem” też książki. Pokochałem atlasy – „Atlas świata”, „Atlas świata zwierząt” czy „Atlas historii świata”. Z nich czerpałem wiedzę o świecie przez długie lata. Prenumerowałem również tygodniki o historii. Gimnazjum było pewnym etapem w którym więcej o świecie dowiedziałem się z gier komputerowych i atlasów niż z lekcji w szkole. Szczególnie w kontekście historii XX wieku. W tych grach zwykle jesteś dobrym aliantem i dajesz łomot hitlerowskim Niemcom.

 

Skądkolwiek czerpiemy informację o otaczającym nas świecie musimy też pamiętać, że żyjemy w czasach dezinformacji. Uważam że wiedzę o historii należy czerpać przede wszystkim z doświadczeń ludzi, którzy byli naocznymi świadkami konkretnych wydarzeń. W tym roku miną 72 lata od zakończenia II wojny światowej. Większość ludzi, którzy przeżyli niemieckie obozy i mogli zostawić świadectwo jest już coraz mniej. Ich opowieści są najważniejszą kopalnią wiedzy o historii z której powinni korzystać Polacy.

 

Minęły lata liceum, parę lat studiów. Niemcy w dużej mierze kojarzą mi się ze zbrodniami w czasach II wojny światowej, a Ukraina – z UPA oraz ludobójstwem dokonanym na ludności polskiej od lutego 1943 do 1944 roku. Nie przemawia przeze mnie szowinizm, a niepokój w kontekście tego, co kiedyś się wydarzyło.

 

Wiedzę na temat Bandery i jego organizacji pozyskałem z wielu źródeł – wiece patriotyczne, Internet, opowieści znajomych, programy telewizyjne, książki itd. Pomogło mi w tym moje osobiste zainteresowanie, które wypłynęło z serca, mojego biało-czerwonego serca. Historia Ukrainy jest ogólnie znana, dla nas przedstawiona również w powieściach między innymi Henryka Sienkiewicza. Dla Ukraińców zawsze byliśmy rywalami i sądząc po tym, co dzieje się aktualnie na Ukrainie dalej nimi jesteśmy.

 

Tymczasem nasz rząd chętnie przyjmuje sąsiadów zza wschodniej granicy. Nie można zabraniać obywatelom Ukrainy pracy tutaj gdy pracują uczciwie, szanują naszą kulturę, historię, język, religię, zwyczaje i prawo. Jednak niestety kult Stefana Bandery na Ukrainie wciąż jest żywy. Bohater Ukraińców, którego organizacja odpowiadała za bestialskie wymordowanie Polaków, w tym kobiet i dzieci. Na Ukrainie dochodzi do zniszczeń polskich grobów. Ulice ukraińskich miast noszą często nazwę Bandery, nie brakuje też pomników tej bandy morderców. Wielu nie potępia SS Galizien. Przykładem mogą być uroczystości organizowane na Ukrainie w 70-tą rocznicę powstania tejże organizacji. Kolejnymi mogą być wpisy Ukrainców m.in na fb, zdjęcia na których współcześni Ukraińcy noszą dumnie symbole SSG i wiele innych.

 

 O tym wszystkim dowiadujemy się właściwie dopiero teraz, coraz częściej jest wspomniany temat rzezi wołyńskiej. Mam wrażenie, że w poprzednich latach ów temat był przemilczany. Trzeba przyznać, że plan Mateusza Morawieckiego w kontekście Ukrainy, ma przynajmniej jedną zaletę: dziś mówimy o czarnych kartach relacji polsko-ukraińskich w historii. A pamięć o historii musi być żywa. Duże znaczenie dla tej pamięci miał też film Wojtka Smarzowskiego „Wołyń”. Film, który – tak nawiasem mówiąc – wśród ugrupowań sejmowych docenił tylko Kukiz’15 [potrzebne źródło], co nam wiele mówi o posłach partii politycznych zasiadających dziś w Sejmie. Ignorancja lub służenie obcym interesom…

 

Wołyń niegdyś był tylko hasłem... Wiedzieliśmy, że „coś tam z Polakami”, ale nie bardzo wiedzieliśmy o co chodzi. Moje polskie serce pękało, widząc bezczynność władzy, ludzi historii oraz publicystyki na hasła, które odkrywałem sam zaczytując się w książkach historycznych dostarczonych mi jeszcze przez nauczycieli z elitarnego liceum. Nie ma reakcji, byli bo byli a jednak Ukraina jako państwo istnieje bardzo krótko – od rozpadu ZSRR.  Jak było wcześniej? Zawsze część Polski lub Rosji itd. Część pewnego państwa zaczyna zgłaszać swoje roszczenia co do terenów, których nigdy nie miało. Czy Kraków był kiedykolwiek ukraiński? A czym była Ukraina jeśli nie częścią Polski?

 

„Ze słowotwórczego i etymologicznego punktu widzenia nazwa „Ukraina” zawiera w sobie rdzeń kraj oznaczający „coś ukrojonego”, a następnie: „kawał ziemi lub koniec”. Niektórzy łączą tę podstawę słowotwórczą z wyrażeniem u krajaz brzeguna skraju. Wyraz „Ukraina” ukształtowany został przy pomocy sufiksu -ina, który w językach słowiańskich tworzy nazwy przestrzenne." [1]'[2]'[3]

 

Czy zatem swoja nazwą dają do zrozumienia kim byli przez wieki? Częścią skrajną państwa polskiego lub rosyjskiego. Ten kraj powstał de facto dopiero po rozpadzie ZSRR, a więc istnieje 28 lat! Przy ponad tysiącletniej historii Polski to jest nic, mimo tego naród ukraiński domaga się ziem polskich. Z jakiej racji?! Takie zachowania rządu ukraińskiego oraz wielu ludzi go popierającego są dla nas sygnałem do właściwej reakcji, reakcji ostrej, bezkompromisowej i zdecydowanej. Nie chcemy UPA w Polsce, tak to słowa są aktualne, dla wielu będą kojarzyły się z ksenofobią, ale to nie ma z tym nic wspólnego.

 

Spotkaliśmy się z kryzysem imigracyjnym, w którym mężczyźni uciekają ze swojego kraju zostawiając kobiety i dzieci (między innymi Syria) i z iPhonami tworzą swoje stanowiska do gwałcenia europejskich kobiet, mają najlepsze ubrania, modne buty, telefony i… wybuchy.

 

Dlaczego nawiązanie do uchodźców? Bo Europę trawi rak ISIS. W Polsce jest wielu muzułmanów, ale nasi Tatarzy potrafili się asymilować, zaś ci z Afryki czy Azji Mniejszej wyraźnie mają z tym problem. U nas na uchodźców z Bliskiego Wschody się nie zanosi, ale są i będą imigranci z jeszcze bliższego wschodu, na nich też trzeba uważać.

 

Polska nie przyjęła tzw. „uchodźców”. Prawo i Sprawiedliwość wydaje się być konsekwentne w mówieniu „nie” Angeli Merkel i innym przywódcom europejskim, którzy chcą nam narzucić kwotę „uchodźców”, a gdy nie chcemy ich przyjmować, lubią wygrażać się sankcjami wobec Polski. Kukiz’15 zbiera podpisy by zrobić referendum w którym będziemy mogli wypowiedzieć się w kontekście przyjmowaniu uchodźców z Bliskiego Wschodu. Niby PiS jest konsekwentny, ale dla Polski lepiej, żeby te podpisy pod referendum były zebrane. To może być dla nas ostatnia deska ratunku, gdyby sytuacja się zmieniła. Nie mam wątpliwości, że jeśli dojdzie do referendum, to Polacy opowiedzą się przeciwko przyjmowaniu tzw. „uchodźców”, gdyż dziś zdecydowana większość z nas wie, do czego doprowadzili przywódcy europejscy, którzy masowo przyjmowali imigrantów. Dziś te kraje umierają, a coraz więcej do powiedzenia mają tam muzułmanie.

 

Ukraińcy są nam niewątpliwie bliżsi kulturowo. Skąd więc moje oburzenie wobec polityki Morawieckiego? Ano stąd, że Ukraińcy mają pierwszeństwo przy rekrutacjach na uczelnie, mają także bezpłatne studia. Jeśli jest inaczej, Ukraińcy nierzadko domagają się takie prawa. Polak musi płacić. Za wszystko. Nawet za drogi na Ukrainie. Praca? Łatwiej zatrudnić Ukraińca, bo jest tańszy, przyjechał z biedniejszego kraju i myśli, że chwycił Pana Boga za nogi, nie będzie więc dyskutował.

 

Rząd PiS wspiera Ukrainę, również finansowo. Oczywiście należy tu przypomnieć, że rząd nie ma własnych pieniędzy, a płaci podatnik, czyli Polak. Polska tymczasem sama nie jest gospodarczą potęgą, żebyśmy mogli pozwolić sobie na rozdawnictwo pieniędzy na prawo i lewo. Czy ktoś zadbał o repatriantów? Jako Polak mam prawo mówić, że nie zgadzam się na to by ludzie za wschodniej granicy zabierali miejsca polskim studentom, polskim pracownikom. Co dostajemy od Ukrainy? Embargo, np. na polską wieprzowinę, nasi wschodni sąsiedzi uzasadniali tę decyzję afrykańskim pomorem świń, ale w Rosji - kraju z którym Ukraina obecnie toczy wojnę ognisk tej choroby nie brakuje a mimo to embargo nie zostało nałożone, tak samo jak Białorusi. To nie pierwsza sytuacja kiedy nasz wschodni sąsiad utrudnia eksport produktów do swojego kraju jednocześnie będąc niekonsekwentnym w swoich decyzjach. Śmiertelni wrogowie są lepiej traktowani niż Polska. Mimo wszystko nasz rząd niestety nie chce widzieć, że Ukraina jest próbuje nas wyzyskiwać nie dając nic w zamian a nawet nam zabierają.


           

Dziś przy takim wsparciu jakie otrzymuje od nas Ukraina, nasz wschodni sąsiad powinien być wdzięczny i zdecydowanie potępić bestialskich ludobójców z UPA! Jako Polak mówię stanowcze NIE dla polskiej polityki wobec Ukrainy, jak i polityki Ukrainy wobec Polski.         

 

Jak byłem dzieckiem Ukraina kojarzyła mi się ze złotymi zębami. Dziś narasta we mnie złość, gdy wspominam czarne karty historii tego sztucznie utworzonego państwa. Narasta we mnie złość, gdy widzę relacje polsko-ukraińskie. Kojarzą mi się z relacjami polsko-niemieckimi za czasów poprzedniego rządu. Relacje, gdzie służymy innym, a sami z tej służby nie czerpiemy żadnych korzyści.

 

Jako człowiek uznający zasady Romana Dmowskiego, jako Polak, który ma polskie obowiązki mam prawo sprzeciwić się polityce polskiego rządu, który odrzucił uchwałę o uznanie zbrodni wołyńskiej jako ludobójstwa.

 

Podsumowując, nie mam nic przeciwko przyjmowaniu Ukraińców do Polski, ale w ograniczonej ilości. Ci Ukraińcy muszą szanować naszą kulturę, religię i HISTORIĘ, za wychwalenie UPA reakcja polityków, jak i Obywateli, musi być bardzo stanowcza. Nie możemy dopuścić do sytuacji, gdzie powstaną ukraińskie dzielnice w polskich miastach, tak jak powstały muzułmańskie dzielnicy w europejskich miastach. Bo jeśli do tego dopuścimy możemy spodziewać się, że w głowach Ukraińców powróci duch banderyzmu, a my we własnym kraju nie będziemy już bezpieczni.

 

Polska dla Polaków to nie hasło faszystowskie, ale proobywatelskie! Jesteśmy gospodarzami w swoim kraju. Jesteśmy gościnni, ale są pewne granice gościnności. Granice, których przekroczyć nie wolno.[1]   Ukraina, to każda ziemia na kraju, czyli na krańcu, u granicy, u kraju państwa położona”Zygmunt GlogerGeografia historyczna ziem dawnej Polski, Kraków 1903.

[2]  Pojęcie Ukrainy, ukrain równoznaczne było najczęściej z pojęciem pogranicza państwowego. Były tedy ukrainy tatarskie, moskiewskie, litewskie, polskie, a nawet w samej Rzptej polskiej (...) były różne „ukrainy”, czyli krańce państwowe Por. Franciszek Rawita-GawrońskiNazwa Ukrainy: jej początek i charakter, „Ruś”, 1911, z. 1.

[3] https://pl.wikipedia.org/wiki/UkrainaEmil Osławski

członek krakowskich struktur Młodej Endecji

18:59 28 maja 2017
Popularne

"Morawiecki premierem? To świetny wybór i nowe perspektywy dla Polski" - mówi dr Krzysztof Tenerowicz w rozmowie z PzM

"Morawiecki premierem? To świetny wybór i nowe perspektywy dla Polski" - mówi dr Krzysztof Tenerowicz w rozmowie z PzM

Opinie
Potrzeba stworzenia Muzeum Romana Dmowskiego i ruchu…
Trzecia płeć to Niemiec
Pytanie czy Młodzież Wszechpolska jest jeszcze wszechpolska…
Relacja między Kukiz’15 a Endecją widziana z perspektywy…
Czy Młodzież Wszechpolska stała się organizacją…
Róbmy swoje!

Rafał A. Ziemkiewicz

Róbmy swoje!

O nową politykę wschodnią

Jakub Krzysztonek

O nową politykę wschodnią

"My chcemy Boga"!

Mariusz Patey

"My chcemy Boga"!

Kraj
Farage apeluje: dołączcie do Brexitu! [WIDEO]

Farage apeluje: dołączcie do Brexitu! [WIDEO]

Tragedia w wojskowej jednostce w Lesznie. Zginął…

Tragedia w wojskowej jednostce w Lesznie. Zginął…

Ziobro rozszerzy granice obrony koniecznej

Ziobro rozszerzy granice obrony koniecznej

Misiewicz ma nową pracę!

Misiewicz ma nową pracę!

Wnuk Wałęsy oskarżony o naruszenie nietykalności…

Wnuk Wałęsy oskarżony o naruszenie nietykalności…

2 maja w tych sklepach będą utrudnienia w zakupach.…

2 maja w tych sklepach będą utrudnienia w zakupach.…

Chińczycy chcą zainwestować w priorytetowy projekt…

Chińczycy chcą zainwestować w priorytetowy projekt…

Chcesz sprawdzić punkty karne? Policja ostrzega!

Chcesz sprawdzić punkty karne? Policja ostrzega!

Odlot Frasyniuka! "Macie wyjść na ulice"

Odlot Frasyniuka! "Macie wyjść na ulice"

Wreszcie rozebrano nielegalny pomnik UPA

Wreszcie rozebrano nielegalny pomnik UPA

Zdradzona żona posła PiS domaga się „reżimu moralnego”…

Zdradzona żona posła PiS domaga się „reżimu moralnego”…

Kukiz przeznaczy zwrot kosztów na działalność charytatywną

Kukiz przeznaczy zwrot kosztów na działalność charytatywną

Świat
Wielka rzeź polskich bocianów na Bliskim Wschodzie!…

Wielka rzeź polskich bocianów na Bliskim Wschodzie!…

Atak na żydowską restaurację w Amsterdamie! Mężczyzna…

Atak na żydowską restaurację w Amsterdamie! Mężczyzna…

Polityk oświadczył się partnerowi z... mównicy…

Polityk oświadczył się partnerowi z... mównicy…

Skandal po meczu! Piłkarz rozebrał się do naga i...…

Skandal po meczu! Piłkarz rozebrał się do naga i...…

PILNE! Rosja została wykluczona z Igrzysk Olimpijskich!

PILNE! Rosja została wykluczona z Igrzysk Olimpijskich!

Ratownik medyczny podstępem gwałcił kobiety. Długa…

Ratownik medyczny podstępem gwałcił kobiety. Długa…

Zamach stanu na Ukrainie? Saakaszwili odbity z rąk…

Zamach stanu na Ukrainie? Saakaszwili odbity z rąk…

Zaatakował pedofila na sali sądowej! [WIDEO]

Zaatakował pedofila na sali sądowej! [WIDEO]

Zamieszki na paryskim dworcu. Starcie Policji z wściekłymi…

Zamieszki na paryskim dworcu. Starcie Policji z wściekłymi…

Uciekinierzy z Korei Płn. ostrzegają: Panuje "tajemnicza…

Uciekinierzy z Korei Płn. ostrzegają: Panuje "tajemnicza…

Niemcy chcą płacić gigantyczne pieniądze, żeby…

Niemcy chcą płacić gigantyczne pieniądze, żeby…

Tak niemiecka policja chroni jarmarki bożonarodzeniowe!…

Tak niemiecka policja chroni jarmarki bożonarodzeniowe!…

PZM TV
Historia i Kultura
Zdumiewający, fantastyczny, niesamowity Stan – czy…

Zdumiewający, fantastyczny, niesamowity Stan – czy…

"Ziarna płonące" nie spłoną nigdy!

"Ziarna płonące" nie spłoną nigdy!

"Bradl" - zaskoczenie

"Bradl" - zaskoczenie

"OSKAR I PANI RÓŻA" - Okno literackie Marty…

"OSKAR I PANI RÓŻA" - Okno literackie Marty…

Brytyjczycy ukrywali ten makabryczny film przez 70…

Brytyjczycy ukrywali ten makabryczny film przez 70…

W Krakowie zmarła wybitna artystka. Była nazywana…

W Krakowie zmarła wybitna artystka. Była nazywana…

Batman Adventures nr 27 ,,Survivor Syndrome" -…

Batman Adventures nr 27 ,,Survivor Syndrome" -…

Przy "Sklepiku z marzeniami"

Przy "Sklepiku z marzeniami"

Tu stał "Pałacyk Michla" z powstańczej…

Tu stał "Pałacyk Michla" z powstańczej…

Uroczystości 75-lecia NSZ w Warszawie

Uroczystości 75-lecia NSZ w Warszawie

"Persepolis" - okno literackie Marty Cywińskiej…

"Persepolis" - okno literackie Marty Cywińskiej…

71 lat temu skazano Danutę Siedzikównę "Inkę".…

71 lat temu skazano Danutę Siedzikównę "Inkę".…