Skrajna nieodpowiedzialność w czasie epidemii

Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec powiatu sueskiego, który postanowił wybrać się taksówką na przejażdżkę po okolicy. Mężczyzna miał w tym czasie przebywać na kwarantannie, gdyż podejrzewa się u niego zakażenie koronawirusem. Młody człowiek nie zważając na bezpieczeństwo, zdrowie, a nawet życie postanowił nieodpowiedzialnie narażać ludzi.

 

Szybko doszło do zatrzymania tego człowieka przez policję, ubraną w specjalne kombinezony ochronne. Wiele mówi się w telewizji oraz innych środkach masowego przekazu o niebezpieczeństwie jakie sprowadza brak zastosowania się do zaleceń władzy.

 

Warto zdać sobie sprawę, że wszystkie obostrzenia oraz zakazy są wprowadzane dla naszego dobra. Należy pamiętać, że nasze codzienne wybory i zachowania mają znaczący wpływ na dalszy rozwój sytuacji. Gdy środki ostrożności nie będą respektowane przez obywateli to obecny stan może się wydłużyć.

 

Zostając teraz w domu robimy najwięcej, aby jak najszybciej możliwe zakończyć stan epidemii i spotkać się w większym gronie. Dajmy dobry przykład, a nagranie z zatrzymania uciekiniera z kwarantanny niech będzie tylko przestrogą.

 

Źródło: wrc.net.pl

Źródło fot.: YouTube/[Mateusz Wilczek], Wikipedia Cammons