Raper opuścił więzienie z powodu epidemii. Znów dał o sobie znać!

6ix9ine, urodzony jako Daniel Hernandez to jeden z najbardziej kontrowersyjnych raperów na świecie. Popularność zyskał dzięki wulgarnym tekstom, teledyskom i charakterystycznemu wyglądowi- włosami przefarbowanymi na kolor tęczy czy licznymi tatuażami.

 

O „Tekashim” mogliśmy usłyszeć również przez jego konflikty z prawem. W 2015 przyznał się do stosunku seksualnego z nieletnią. Raper w ramach ugody zobowiązał się do zdania General Educational Development- amerykańskiego egzaminu, powszechnie uznawanego za odpowiednik dyplomu ukończenia szkoły średniej. Aby go zaliczyć, należy uzyskać wynik lepszy niż 60% uczniów kończących szkołę średnią w całym kraju. Później okazało się, że nie udało mu się go zdać. Kolejnym warunkiem miało być niepopełnienie żadnego przestępstwa przez 2 lata. Co ciekawe w przeszłości jako nieletni odbywał wyrok za napaść i sprzedaż heroiny.

 

W lipcu 2018 raper został porwany, pobity i okradziony z biżuterii wartej 750 000 dolarów i z około 35 000 dolarów w gotówce. Udało mu się jednak uciec.

 

2 czerwca 2018 w Nowym Jorku doszło do strzelaniny, a celem był skonfliktowany z „tęczowowłosym” raper Chief Keef. 6ix9ine usłyszał 9 zarzutów- wielokrotne przestępstwa z użyciem broni palnej, handel heroiną, fentanylem, ecstasy, amfetaminą, marihuaną, wymuszanie haraczy oraz pomoc w usiłowaniu zabójstwa Chiefa Keefa.

 

Raperowi bardzo się upiekło. Początkowo mówiło się o 47 latach przesiedzianych za kratkami jako o minimalnym wyroku. Zabawne jest to, że raper wyszedłby z więzienia, mając… 69 lat. Hernandez postanowił pójść na współpracę z wymiarem sprawiedliwości i wsypać kolegów z gangu. Ostatecznie dostał dwa lata pozbawienia wolności. Warto dodać, że przed ogłoszeniem wyroku przebywał 13 miesięcy w areszcie, które wliczają mu się do kary, co oznaczało, że raper może upuścić mury więzienia pod koniec 2020 roku, a nawet wcześniej. Jak to możliwe? Opcja skrócenia odsiadki za dobre sprawowanie. Miałoby to być 54 dni rocznie, czyli muzyk miałby szansę wyjść na wolność w sierpniu tego roku.

 

6ix9ine niedawno wyszedł z więzienia, został objęty nadzorem elektronicznym. Jak to się stało?
Powodem jest koronawirus oraz to, że ma świetnego prawnika, który napisał wniosek do sądu, w którym mówił o schorzeniach „Tekashiego”, które przy panującej pandemii mogłyby być dla niego bardzo niebezpieczne.

 

Wielu osób twierdziło, że raper, który „sprzedał” kolegów z gangu nie pożyje długo. Jaka jest jednak rzeczywistość? Jego wizerunek pojawił się wczoraj na bilbordzie na Times Square. Zapowiadał on jego nową piosenkę. Utwór „GOOBA” jest już dostępny w sieci. Czy przez konfidencką przeszłość na rapera spadnie fala krytyki, czy wręcz przeciwnie, pomoże mu to w dalszym rozwijaniu kariery? Bardziej prawdopodobna jest ta druga opcja, patrząc na oceny pod najnowszym kawałkiem.

 

Źródło: Wikipedia, glamrap, hiphopngidystop.pl, eska.pl

Fot: YouTube: WORLDSTARHIPHOP