5-latek zatrzymany przez policję na autostradzie! [WIDEO]

W ubiegłym roku na krakowskim Ruczaju miała miejsce nietypowa sytuacja. Uwagę policji przykuło auto, które poruszało się niezgodnie z zasadami ruchu. Kierowca, chcąc uniknąć odpowiedzialności, zaczął ucieczkę, łamiąc kolejne przepisy, m.in. przejeżdżając przez  skrzyżowanie na czerwonym świetle. Okazało się wtedy, że za kółkiem znajduje się 12- latek. Gdyby tego było mało, był on pod wpływem środków odurzających.

 

Do jeszcze bardziej abstrakcyjnej sytuacji doszło w stanie Utah znajdującym się na środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych. Dlaczego zdarzenie może bardziej szokować niż to, które miało miejsce w dawnej stolicy Polski? Tym razem kierowca miał… 5 lat i został złapany przez policję na autostradzie.

 

Jak doszło do tak absurdalnej sytuacji?

 

Jak podaje Fox News, dziecko prosiło matkę, aby ta kupiła mu Lamborghini. Kobieta odmówiła zachcianki syna. Ten postanowił ukraść kluczyki rodzicom i osobiście wybrać się po swoje wymarzone auto chcąc udać się do Kalifornii. Podejrzenie policji wzbudziła prędkość jadącego samochodu, która jak na ten rodzaj drogi była niska. Policja po zatrzymaniu dziecka skontaktowała się z jego rodziną, a przy bohaterze tego zdarzenia znaleziono 12 dolarów.

 

 

 

 

Źródło se.pl, o2.pl, Twitter/ @UTHigwayPatrol, Fox News

Fot: YouTube/ Utah Highway Patrol