Afera na Ukrainie. Wpływowi Ukraińcy podejrzani o zdradę państwa

Witalij Kliczko, mer Kijowa jest podejrzany o zdradę państwa. Śledztwo w tej sprawie wszczęły już ukraińskie służby antykorupcyjne.

Według RBK-Ukraina mer Kijowa, Witalij Kliczko, oraz dwóch jego zastępców prawdopodobnie dopuścili się zdrady oraz defraudacji publicznych

 

 

środków budżetowych. Śledztwo w tej sprawie podjęło Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy (NABU).

 

„Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy zastosowało się do postanowienia Wyższego Sądu Antykorupcyjnego i wniosło odpowiednie dane do Jednolitego Rejestru Śledztw Przedprocesowych”  – widnieje w oświadczeniu NABU dla RBK-Ukraina.

 

CZYTAJ TAKŻS: Słynny „Borewicz” walczy z rakiem!

 

Ukraińskie media nie wskazują, na czym dokładnie miałaby polegać zdrada Witalija Kliczki. Podają jednak szczegóły dotyczące domniemanej dokonanej przez niego defraudacji środków publicznych. Mer Kijowa podobno przekazywał zawyżone kwoty przedsiębiorstwu „Północno-Ukraiński Alians Budowlany”, które w wyniku „fikcyjnego przetargu” otrzymało zlecenia na wykonanie robót budowlanych na terenie Kijowa. Według oskarżających go, Witalij Kliczko miał także popaść w konflikt interesów oraz sprzyjać bezprawnemu wzbogaceniu się prywatnych osób na koszt budżetu miasta.

 

 

Źródło: kresy.pl