Akcje CBA w całej Polsce. Wśród podejrzanych były senator z listy PiS

CBA przeprowadziło akcje na terenie województw małopolskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i śląskiego. Zatrzymano kilkanaście osób, a jedenaście osób usłyszało już zarzuty w sprawie nielegalnych korzyści majątkowych.

Najwięcej osób zatrzymano w Katowicach. Wśród nich znaleźli się przedsiębiorcy z branży deweloperskiej, transportu i logistyki, prezes Izby Gospodarczej Transportu Lądowego oraz właściciel prywatnej stacji telewizyjnej i uczelni niepublicznej. Ponadto na terenie innych województw (małopolskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i śląskiego) funkcjonariusze zatrzymali dodatkowe 10 osób. Zarzuca się im nielegalne korzyści majątkowe o sumie prawie 2 mln złotych.

CZYTAJ TAKŻE: Z ostatniej chwili! Markowski po 40 latach ODCHODZI z Perfectu!

 

Zarzuty usłyszało już 11 osób, a o większość działań podejrzany jest były senator RP VIII kadencji z listy PiS, Stanisław Kogut, i także jego dotyczą zarzuty korupcyjne. Funkcjonariusze ustalili, że za korzyści majątkowe, w tym rzeczowe, pieniężne i osobiste podejrzani załatwiali przy pomocy Stanisława Koguta swoje sprawy w instytucjach państwowych i samorządowych.

 

Źródło: wp.pl / foto Facebook.com