Algierczyk brutalnie zamordował Polaka w niemieckiej miejscowości

W niemieckiej miejscowości Alsfeld 37-letni algierczyk Ali B. zamordował 47-letniego Polaka Leszka M.

 

Jak donosi popularna gazeta „Bild” 6 kwietnia doszło do zdarzeń, które wstrząsnęły niemieckim miasteczkiem Alsfeld. Pochodzący z Algierii Ali B. pokłócił się z Leszkiem M. i zamordował go młotkiem. Polak od 15-lat był właścicielem działki jagodowej w tamtejszej miejscowości. Kilka lat temu działkę obok niego zakupił Ali B., który jak twierdzili świadkowie był raczej aspołeczny. Nie utrzymywał z nikim żadnych kontaktów.

 

Już rok temu między Leszkiem M., a Alim B. doszło do kłótni. Podczas niej Algierczyk rzucił w Polaka doniczką, a pozostali działkowcy musieli obydwu mężczyzn rozdzielać. Relacje między Leszkiem M. i Alim B. pozostały jednak wyjątkowo napięte. Do eskalacji tego napięcia doszło właśnie 6 kwietnia. Wówczas mężczyźni ponownie się pokłócili, lecz tym razem Algierczyk zamiast doniczki użył młotka do rozwiązania konfliktu i spowodował śmierć swojego sąsiada.

 

Niemiecka policja od razu po tym zdarzeniu aresztowała Aliego B. Sprawą tą zajęła już się prokuratura w Giessen. Leszek M. osierocił dwie córki.

 

Źródło: Magna polonia

Foto: You Tube/ Checker Welt (zrzut ekranu)