Amazon sprzedawał odzież ze sceną mordowania Żyda. Teraz się wycofuje [FOTO]

Znane amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe Amazon postanowiło zmienić swoją ofertę sprzedażową i wycofać część produktów, które dla sporej grupy osób były nie tylko kontrowersyjne, a nawet skandaliczne. Internetowy sklep wycofuje się ze sprzedaży odzieży, która wywołała takie zamieszanie, po reakcjach jakie pojawiły się m.in. ze strony Muzeum Auschwitz.

 

Do niedawna wśród ciuchów sprzedawanych przez Amazon znajdowały się również te, na których widniała wstrząsająca fotografia „Ostatni Żyd w winnicy”, na której uwieczniono egzekucję Żyda, która miała miejsce w okolicach miejscowości Winnica na terenie Ukrainy. Na zdjęciu widać klęczącego nad masowym grobem człowieka, w którego głowę celuje bronią członek Einsatzgruppe D. Była to w trakcie II wojny światowej operacyjna grupa tzw. hitlerowskiej policji i służby bezpieczeństwa.

 

W ofercie Amazona znalazły się bluzy, a także bezrękawniki oraz T-shirty z tą właśnie fotografią wykonaną na początku lat 40-tych ubiegłego wieku. Produkty te dostępne były w Niemczech, Wielkiej Brytanii, a także Francji.

 

Nasze stylowe męskie bluzy z kapturem zostały wykonane w 100 proc. z bawełny. (…) Wybierz spośród naszej wspaniałej kolekcji wzorów i wyróżnij się w tłumie – w ten sposób Amazon reklamował swoje produkty i zachęcał do ich zakupu.

 

W związku ze sprzedażą takowych wyjątkowo kontrowersyjnych produktów zareagować postanowiło Muzeum Auschwitz. Finalnie zarówno oddział brytyjski, francuski, jak i też niemiecki wycofały opisane ciuchy ze sprzedaży.

 

 

 

 

Źródło: Twitter ; doRzeczy.pl

Fot.: Wikimedia Commons ; Pixabay