Amerykanie znaleźli nabój… w głowie niemowlaka! Izraelczycy strzelają nawet do dzieci

Zespół medyczny zdołał już usunąć izraelską kulę z głowy dziecka, które miało tylko            7 miesięcy! Operacja miała miejsce w szpitalu rządowym Rafidya w Nablusie, na północ od zachodniego brzegu.

 

Ministerstwo Zdrowia Autonomii Palestyńskiej poinformowało w oświadczeniu prasowym, że amerykański zespół medyczny skutecznie zoperował niemowlę i dziecko zostało zabrane do domu.

 

Minister zdrowia Mai Al-Keila pochwaliła wysiłki amerykańskiego zespołu medycznego oraz palestyńskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom. Podkreśliła, że przybycie tych delegacji do Palestyny ​​jest dowodem, że „nasza sprawa pozostaje priorytetem dla narodów świata”.

 

Podczas strzelaniny, niemowlę było schowane w ramionach matki, co i tak nie uchroniło go przed lecącym pociskiem. Izraelscy żołnierze otworzyli ogień w pobliżu domu rodziców postrzelonego dziecka, w wiosce Mazra’a, na północny zachód od Ramallah.

 

Niemowlak spędził aż trzy tygodnie na oddziale intensywnej terapii.

 

Dwugodzinną operację niemowlęcia przeprowadzono w szpitalu Rafidia.

 

Ministerstwo Zdrowia ujawniło, że od czerwca w szpitalach publicznych na Zachodnim Brzegu pracuje siedem delegacji medycznych specjalizujących się w różnych dziedzinach, w tym 16 lekarzy i specjalistów oraz pielęgniarek.

 

 

Źródło: nczas.com
fot. pixnio.com
LS