Atak na Izraelczyków w Warszawie! Sprawcami nie byli Polacy

Polskie media obiegła informacja o incydencie do jakiego doszło pod jednym z klubów w Warszawie. Jak podał portal rp.pl, kilku studentów pochodzących z Izraela zostało pobitych w weekendową noc. Napastnikami nie byli jednak Polacy.

 

Jak poinformowała na swoim portalu „Rzeczpospolita”, atak miał miejsce około godz. 4 nad ranem w sobotę, a sprawcami pobicia okazały się być osoby posługujące się językiem arabskim. Bardzo możliwe więc, że napastnicy byli z pochodzenia Palestyńczykami lub Arabami. Cała sprawa miała stać się głośna, gdy opowiedział o niej za pośrednictwem Facebooka, brat jednego z pobitych studentów.

 

Do incydentu odniosło się również polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które potępiło atak na Izraelczyków i zapewniło, iż sprawa jest wyjaśniana przez policję.

 

 

Również izraelskie MSZ potwierdziło, że wie o sytuacji jaka wydarzyła się w stolicy Polski. Do sprawy odniósł się za pośrednictwem Twittera także ambasador Polski w Izraelu- Marek Magierowski, który określił to co się stało w miniony weekend „ohydnym aktem barbarzyństwa” i przyznał, że wierzy w doprowadzenie do szybkiego aresztowania sprawców pobicia.

 

 

 

Źródło: Rzeczpospolita ; Twitter ; interia.pl

Fot.: Max Pixel