Nożowniczy atak w Polsce! W tle sprawy pandemia koronawirusa

Transport  pacjenta z Legnicy do szpitala zakaźnego w Bolesławcu przybrał zaskakujący scenariusz. W czasie, gdy apeluje się o rozsądek taki obrót spraw jest szokiem. Ratownicy medyczni transportowali mężczyznę, u którego występowało podejrzenie koronawirusa. W momencie transportu na autostradzie A4 transportowany mężczyzna rzucił się na ratownika i zadał mu 8 ciosów nożem. O sytuacji poinformował portal Warszawawpigułce.pl


Dzisiejszej nocy, 25.03.20, zespół ratownictwa medycznego z Kłodzka D01 10, transportował pacjenta do oddziału psychiatrycznego zakaźnego.
Ok godz. 2.00 w karetce znajdującej się na 73 km autostrady A4 rozegrał się dramat. Ratownik medyczny został zaatakowany nożem przez pacjenta. Karetka zatrzymała się na zjeździe z autostrady. Pacjent po zadaniu około ośmiu ciosów w klatkę piersiową zbiegł z karetki o czym powiadomiono Policję.
Na pomoc rannemu zadysponowano zespoły D0215 z Legnicy i D0217 z Chojnowska a następnie pi zamknięciu autostrady przez Policję i zabezpieczeniu miejsca przez zastępy Straży Pożarnej wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego „Ratownik 13”.
Po ustabilizowaniu stanu poszkodowanego ranny ratownik medyczny został przewieziony do szpitala w Bolesławcu gdzie został operowany.
Piotrek czuje się dobrze.
Cała brać ratownicza życzy mu szybkiego powrotu do zdrowia  – dodaje Zespól Ratownictwa Medycznego w Chojnowie

 

Apelujemy o rozsądek oraz zachowanie zasad bezpieczeństwa w tym trudnym czasie, abyśmy wspólnie uniknęli jeszcze poważniejszych konsekwencji pandemii.

 

Źródło: warszawawpigułce.pl

Źródło fot.: Wikimedia Cammons