Autor znanego przeboju zmarł po zakażeniu koronawirusem [FOTO/WIDEO]

W czasie, gdy cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa, a niektóre państwa zostały doświadczone w dobitny sposób problemami służby zdrowia wynikającymi ze zbyt dużej liczby chorych wymagających hospitalizacji, pojawiają się też głosy iż śmiertelność nie jest szczególnie wysoka w przypadku COVID-19. I choć rzeczywiście na inne schorzenia umiera nadal więcej osób niż w związku z zakażeniem koronawirusem, to jednak słynny wirus z Wuhan nie oszczędza też znanych osobistości ze świata sportu, muzyki czy polityki.

 

Kolejne smutne wieści dotyczące śmierci popularnego człowieka, który wcześniej zaraził się koronawirusem, napłynęły z Wielkiej Brytanii. Zmarł bowiem muzyk, który stał za stworzeniem przeboju słuchanego i nuconego niegdyś przez spore grono osób.

 

Pochodzący z wysp brytyjskich David Greenfield był członkiem zespołu The Strangles. Chorując na COVID-19 odszedł on do wieczności w dniu 3 maja, doczekawszy 71. roku życia. Jego urodziny obchodzone były 29 marca.

 

Greenfield trafił jakiś czas temu do szpitala, zmagając się z problemami zdrowotnymi związanymi z sercem. Jak się okazało, w jego organizmie obecny był koronawirus.

 

David Paul Greenfield (29/03/49-03/05/20)We are deeply and profoundly saddened to announce the untimely passing of…

Gepostet von The Stranglers (Official) am Montag, 4. Mai 2020

 

Muzyk był zarówno wokalistą, jak i keybordzistą w składzie zespołu The Strangles. Na facebookowej stronie tej ekipy pojawiło się potwierdzenie smutnych wieści. Piosenkarz zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek.

 

– Dave był sympatyczną, przyjazną i ekscentryczną postacią, która zawsze miała czas na rozmowy

– poinformowano za pośrednictwem fan page’u grupy The Strangles. Opublikowano też kilka wypowiedzi kolegów współtworzących zespół ze zmarłym muzykiem.

 

Basista The Shtrangles- JJ Burnel określił Davida Greenfielda zarówno osoba będącą muzycznym geniuszem, jak i też wspaniale odnajdującą się w roli przyjaciela oraz kolegi z tworzonego wspólnie muzycznego zespołu.

 

David Greenfield nie jest pierwszym znanym w branży muzycznej człowiekiem, który zmarł po uprzednim zarażeniu się koronawirusem. W ostatnich miesiącach odeszli też m.in. argentyński muzyk Marcelo Peralta, laureat nagród Grammy John Prince ze Stanów Zjednoczonych oraz również pochodzący z USA saksofonista jazzowy Lee Konitz.

 

 

 

Źródło: wp.pl ; YouTube/benski tv

Fot.: Pixnio ; Facebook/@thestranglers