Awantura u Moniki Olejnik! [WIDEO]

Monika Olejnik, dziennikarka TVN gościła w swoim programie „Kropka nad i” sekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu- Jacka Ozdobę i wicemarszałka Senatu X Kadencji- Michała Kamińskiego. Politycy rozmawiali na temat strajku przedsiębiorców, który miał niedawno miejsce. Na naszym portalu pisaliśmy m.in. o wydarzeniach związanych z Pawłem Tanajno, który został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzuty.

 

„Brutalność policji względem obywateli wyrażających swoje opinie polityczne, niezależnie od tego, jak do tych opinii podchodzimy, ale obywatele mają prawo wyrażać swoje opinie, sytuacja, w której przepisy dotyczące walki z koronawirusem w tak jaskrawy sposób wykorzystywane są do tłumienia wolności obywatelskiej, gdy te same przepisy są tak jaskrawie ignorowane przez wszystkich” – mówi deputowany do Parlamentu Europejskiego V, VI i VII kadencji,

 

„Jeżeli chodzi o reakcję policji i to, w jaki sposób się zachowuje to jest przykład dobrej postawy, ponieważ nie dają się często sprowokować. Mieliśmy sytuację manifestacji, kiedy jest stan epidemiczny, kiedy jest podsycanie do protestów, do zgromadzeń, kiedy taka forma nie powinna mieć miejsca z uwagi na epidemię. Opozycja wykorzystuje to” – twierdzi wiceminister.

 

W dyskusję wtrącić postanowiła się prowadzącą programu, nie zgadzając się z retoryką Ozdoby:

 

„Przepraszam ja teraz. To nie jest żadna nagonka na policję. Jeżeli dla pana nie jest bulwersujące, że człowieka niewidomego zabiera się do wozu policyjnego to ja panu gratuluję, że pan na to patrzy”

 

Polityk z obozu rządzącego starał przekrzyczeć się swoich rozmówców, prosząc, aby dziennikarka TVN24 nie dobierała dodatkowych słów. Z jego ust padło także „z całą sympatią do pani”.

 

„Niech pan mnie nie poucza, ja nie potrzebuję pana sympatii” – odpowiedziała Monika Olejnik.

 

 

Źródło: tvn24.pl, dorzeczy.pl,Twitter

Fot: YouTube/ Uwaga! TVN (zrzut ekranu)