Barcelona, Real? Legendarny klub uprzedzi gigantów i podpiszę umowę z Neymarem

Saga transferowa z Neymarem to najgorętszy kąsek tego lata dla mediów oraz kibiców. Niesforny Brazylijczyk nie ma ochoty kontynuować kariery w Paris Saint-Germain, jednak pozyskanie jego usług od szejków okazuje się nie lada zadaniem. O skrzydłowego starają się Real Madryt oraz Barcelona, a w ostatnich godzinach pojawiła się informacja, że najbliżej pozyskania zawodnika jest… Juventus Turyn.

 

Włoski klub w celu zakontraktowania Neymara miałby włączyć do całej transakcji Paulo Dybale. Włodarze PSG są otwarci na wymianę, w ramach której do Paryża trafiłby Argentyńczyk, a w odwrotnym kierunku powędrowałby Brazylijczyk. Na ich konto trafiłaby pokaźna sumka, a dodatkowo mieliby z miejsca następca dla swojej największej gwiazdy.

 

Nieoficjalnie mówi się, że Juventus gotowy jest zaoferować około 100 milionów euro plus kartę zawodniczą Paulo Dybali. Dodatkowo, jakby tego było mało, Neymar mógłby liczyć na taką samą płacę, jak w stolicy Francji, tj. 37 milionów euro netto rocznie.

 

Za transferem Brazylijczyka do stolicy Piemontu zapewne musiałaby strać również zgoda Cristiano Ronaldo. Portugalczyk wielokrotnie chwalił umiejętności piłkarskie Neymara, a dodatkowo w jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że ma z nim bardzo dobre relację.

 

Finalizacja tak ogromnego transferu oznacza, że z Turynem pożegnaliby się m.in. Daniele Rugani, Blaise Matuidi, Mario Mandžukic czy Gonzalo Higuaína.

 

Źródło: Transfery.info

Foto: Zdjęcie poglądowe/ YouTube.com