Będzie ekshumacja Woźniaka-Staraka ?! Nowe fakty w sprawie jego pogrzebu

Pogrzeb tragicznie zmarłego Piotra Woźniaka- Staraka jak się okazuje nie zakończył smutnej passy jego rodziny. Jak informuje „Super Express” okazało się, że same okoliczności pochówku milionera bada teraz Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Giżycku. Jeśli wykryje nieprawidłowości formalne może dojść do ekshumacji i przeniesienia grobu.

 

O co chodzi? Jak się okazuje już przed uroczystym pochówkiem w Fuledzie na Mazurach, gdzie mieści się rodzinna posiadłość Staraków, swoje zastrzeżenia zgłosił olsztyński sanepid. Urzędnicy argumentowali, że w świetle obowiązujących przepisów miejsce pochówku może być zlokalizowane wyłącznie w miejscu wykluczającym możliwość wywierania szkodliwego wpływu na otoczenie.

 

Rodzina zmarłego postanowiła jednak, że Piotr spocznie (co jest prawnie dopuszczalne) w katakumbach. Na pochówek na takim właśnie cmentarzu podziemny zgoda nie była wymagana.  Teraz okazuje się, że może zaistnieć spór interpretacyjny czy miejsce spoczynku Piotra rzeczywiście można uznać za katakumby.

 

Oficjalnie urzędnicy nie chcą się wypowiadać, twierdząc, ze aktualnie gromadzona jest dokumentacja w tej sprawie.  Jak mówią w rozmowie z „Super Expresem”:

 

Nie możemy udzielać informacji o naszych ustaleniach.

 

Gdyby się okazało, że podczas pochówku mogło dojść do naruszenia przepisów, niezbędna będzie ekshumacja i przyniesienie grobu producenta.

 

/red./

 

Za: se.pl

Foto: Youtube.com/zrzut z ekranu