Biedroń szuka kompanów do wyborów. Chce zbudować trzecią siłę polityczną

Robert Biedroń na sobotniej konferencji prasowej zdradził, że przeanalizował sytuację po ostatnich wyborach i ma nowy pomysł ma walkę z PO i PIS. Lider Wiosny chce budowy wspólnego bloku na jesienne wybory, dlatego zaprosił do rozmów m.in. SLD.

– Mam dla państwa wiadomość, która da nadzieję opozycji na to, że jesteśmy w stanie przedstawić nowe scenariusze dla Polski, napisać nowy rozdział dla Polski. Mam dzisiaj wiadomość, dobra nowinę, wiosenną, że Wiosna chciałaby zaprosić wszystkich tych, którzy marzą o Polsce nowoczesnej, postępowej, bez wkluczeń, nie zostawiającej nikogo z tyłu, ale także nie pozostawiająca nikogo z boku” – mówił Biedroń.

– Żeby tak się stało, uczestniczyć w tym muszą wszyscy ci, którzy do tej pory w tej sferze funkcjonowali. Zapraszam więc: SLD, Barbarę Nowacką, Inicjatywę Polską, Unię Pracy, PPS, Inicjatywę Feministyczną, Partię Zielonych, partię Razem, wszystkich, którzy chcieliby połączyć siły do współpracy, do tego, żebyśmy wszyscy usiedli do stołu i zaczęli rozmawiać o nowej sile” – dodał.

Biedroń zapowiedział, że z rozmowami chce ruszyć jak najszybciej, ponieważ dostaje sygnały, że zaproszone partię są otwarte na budowanie koalicji.

„Liczymy na to, że w najbliższych dniach i tygodniach, będziemy mogli powiedzieć: tak zrobiliśmy to, jesteśmy jedna wielką postępową rodziną, która chciałaby napisać nowy rozdział dla Polski”

Źródło: Interia.pl

Foto: YouTube/zrzut ekranu