Brutalny atak antify na legalne zgromadzenie! Taką nienawiścią nie pała nikt inny [WIDEO]

Działacze nieformalnej organizacji „antifa” zaatakowali legalne zgromadzenie w Portland w USA. Ekstremiści pobili oponentów i zniszczyli ich pojazdy. Donald Trump określił ich organizacją terrorystyczną.

 

Do poważnych zamieszek doszło w ubiegłym tygodniu w Portland w USA. Działacze ultralewicowej grupy antifa zaatakowali uczestników innego, legalnego zgromadzenia grupy Pround Boys. Podobnie jak wszystkich innych oponentów, antifiarze oskarżają ich o praktykowanie faszyzmu.

 

Na nagraniu widać wyraźnie jak lewicowa bojówka atakuje autobus, którym poruszali się ich przeciwnicy. Po bójce która nawiązała się przy drzwiach i zranieniu kilku osób, uzbrojeni chuligani wybijali szyby w pojazdach i próbowali je zatrzymać.

 

W odpowiedzi na brutalny atak antify, Donald Trump nazwał lewicową grupę organizacją terrorystyczną. Następnie prezydent USA wsparł burmistrza Portland i zapewnił, że dobrze wykona swoją pracę.

 

 

Dosłownie wczoraj Trump powtórzył swoje przekonanie na brefingu prasowym. Podtrzymał tezę, że antifa jest organizacją terrorystyczną. Prezydent USA zwrócił po prostu uwagę na działania lewicowych radykałów.

 

 

Nagranie z Portland jest dostępne w internecie. Udostępnił je profil telewizji Russia Today. Antifa znana jest z radyklanych poglądów, które nierzadko przekłada na uliczną agresję. Sympatycy nieformalnego ruchu działają nie tylko w USA, ale także innych krajach zachodniego świata. W Polsce są jednak uznawani za skrajny margines, choć uczestniczą w wydarzeniach pokoju marszów równości i wieców opozycji.

 


Antifa violently attack right-wing demonstrators in Portland, Orgeon

Antifa violently attack right-wing demonstrators in Portland, OrgeonClashes broke out in Portland after left-wing counter-protesters gathered in large numbers on Saturday for a rally of the right-wing Proud Boys, which Antifa considers neo-fascists. The civil unrests come as a result of President Donald Trump’s threat to designate anti-fascist movement as an “organization of terror.”Courtesy – Elijah Schaffer from Slightly Offens*ve

Gepostet von RT am Dienstag, 20. August 2019