Brutalny atak na wolontariusza zbierającego podpisy dla Prezydenta! Kamera zarejestrowała wstrząsające zdarzenie [WIDEO]

Trwa kampania wyborcza przed dniem, kiedy Polki i Polacy po raz kolejny wybiorą osobę piastującą stanowisko głowy państwa. O reelekcję ubiega się również obecnie urzędujący Prezydent RP- Andrzej Duda. Niestety jednak, w trakcie zmagań kandydatów nie tylko mamy do czynienia ze słownymi starciami i ostrymi wymianami zdań, ale także z agresywnymi zachowaniami wobec osób angażujących się w zbieranie podpisów dla poszczególnych kandydatów.

 

W ostatnim czasie doszło do skandalicznego incydentu, który zarejestrował obiektyw kamery. Zaatakowany fizycznie został bowiem jeden z wolontariuszy współpracujących z posłem Sebastianem Kaletą (PiS). Mężczyzna został brutalnie potraktowany przez zakapturzonego i jak napisał poseł Kalera zamaskowanego napastnika, który akurat przechodził obok osób zbierających podpisy na listach poparcia dla kandydatury Prezydenta Andrzeja Dudy.

 

Dzięki działaniom funkcjonariuszy z Komendy Stołecznej Policji, zidentyfikowano sprawcę ataku oraz doprowadzono do jego stosunkowo szybkiego zatrzymania.

 

Na facebookowej stronie Sebastiana Kalety opublikowany został materiał filmowy, na którym uchwycony został moment opisanego zdarzenia.

 

Atak na wolontariusza zbierającego podpisy dla Prezydenta Andrzeja Dudy

Do tego prowadzi hejt. Policja opublikowała nagranie z ataku na mojego wolontariusza, który w sobotę zbierał podpisy poparcia dla Prezydenta Andrzeja Dudy.Napastnik celowo sie zamaskował, zatem działał z premedytacją. Piękne zachowanie przechodniów i działania wykrywcze Komendy Stołecznej Policji. Dziękuję za szybką reakcję i złapanie sprawcy.

Gepostet von Sebastian Kaleta am Dienstag, 3. März 2020

 

Warto mieć też na uwadze, że niestety nie jest to pierwsze tego typu zajście, kiedy wolontariusze kandydatów stają się ofiarami agresywnie zachowujących się oponentów. W poniższym artykule opisaliśmy sytuację, kiedy zaatakowane zostały osoby zbierające podpisy pod kandydaturą Krzysztofa Bosaka z Konfederacji:

PILNE! Atak na działaczy Konfederacji

 

 

Źródło: Facebook/@sjkaleta