Brutalny nokaut na UFC 239! Spektakularne zwycięstwo Polaka [WIDEO]

Wczoraj w nocy czasu polskiego odbyła się 239 gala UFC w Las Vegas. Wystąpił na niej m. in. Polak Jan Błachowicz, który w bardzo widowiskowym stylu posłał na deski rywala Luke’a Rockholda.

 

Luke Rockhold to były mistrz wagi średniej, który przed walką zapowiadał pewny powrót do mistrzowskiego tytułu w UFC. Na konferencjach oraz w wypowiedziach Amerykanin lekceważył polskiego rywala myślami będąc już w kolejnej walce. „Cieszyński książę”, bo tak nazywają Błachowicza, sprowadził go jednak na ziemię potężnym lewym sierpowym. Teraz polski zawodnik wrócił na zwycięski tor i może stanąć do kolejnych walk w drodze po tytuł.

 

Sama walka była wyrównana. Błachowicz celnie obijał Rockholda niskimi kopnięciami, on zaś odpowiadał uderzeniami na korpus. Jeszcze w pierwszej rundzie Amerykanin przycisnął Polaka do ziemi i próbował wykonań na nim duszenie. Błachowicz opierał się i ostatecznie wyszedł z chwytu. Pod koniec pierwszej rundy Polak trafił Amerykanina solidnym ciosem.

 

Na początku drugiej rundy przeważał Rockhold, najpierw obił rywala dobrą kombinacją bokserską, później znów próbował chwytu z duszeniem pod siatką. Wtedy Jan Błachowicz wyrwał się rywalowi i wykorzystując moment odsłonięcia trafił Amerykanina i trafił go prosto w szczękę potężnym lewym sierpowym. Rockhold padł na deski a sędzia odciągnął polskiego wojownika. Walka zakończyła się nokautem w drugiej rundzie, po której rywal Błachowicza miał problem z ponownym wstaniem na nogi. Poniżej wideo: