Cejrowski rozczarowany Konfederacją. Cofa poparcie dla Korwina i spółki [FOTO]

„Ja na coś takiego głosować nie mam chęci” – stwierdza rozczarowany Wojciech Cejrowski. To reakcja publicysty na odejście Kai Godek z Konfederacji.

 

Przypomnijmy: Kaja Godek opuściła w ubiegłym tygodniu niedawno zarejestrowaną jako partię Konfederację. Wyjście z ugrupowania narodowców i Janusza Korwin-Mikkego jest pokłosiem spięcia o okręg wyborczy.

 

Co więcej, na osi Ruch Narodowy – Godek zarysował się wyraźny spór. To nieporozumienie w kwestiach okręgów wyborczych i rzeczywistą wagę postulatów pro-life w programie partii. Zdaniem Kai Godek, reszta ugrupowania dąży do marginalizacji ochrony życia poczętego na rzecz poszerzania się o nowych wyborców.

 

Do zamieszania odniósł się także Wojciech Cejrowski. Konfederacja straciła jego poparcie, którym niegdyś wyraźnie się chwaliła. Publicysta uważa, że „wycinając” jedną z liderek ruchu pro-life, partia straciła charakter przyjazny życiu poczętemu. „…ja na coś takiego głosować nie mam chęci” – oznajmił zawiedziony podróżnik.

 

Zdaniem Cejrowskiego Godek jako jedyna realnie walczyła o prawo do życia dzieci nienarodzonych. Następnie pisze: „Wielu z Konfederatów natomiast głosi hasła pro-life do wyborców, a potem zamiata ten temat pod dywan w transakcjach politycznych.”

 

Reakcja Wojciecha Cejrowskiego to (kolejny) poważny cios dla Konfederacji. Po odejściu jednej z frakcji Konfederacji, partia utraciła także poparcie jednego z najpopularniejszych publicystów na prawicy.

 


***AKTUALIZACJA***: https://www.facebook.com/Wojciech.Cejrowski/photos/a.158034350908132/2552776478100562/Narodowcy…

Gepostet von The Wojciech Cejrowski am Sonntag, 11. August 2019