HIT! Chciał napaść staruszka. Wtedy wydarzyło się coś niebywałego… [WIDEO]

Starsi ludzie często mogą stać się celem oszustów i złodziei chcących ich różnymi metodami okraść. Często sprawcy nie mają przy tym żadnych skrupułów i dopuszczają się zarówno wyszukanych metod manipulacji, jak i fizycznej siły oraz agresji, aby pozbawić pieniędzy swoich ofiar. Jeden z mężczyzn, który pokusił się napaść na pewnego starszego pana mógł się jednak zdziwić, kiedy nagle sprawy nabrały niespodziewanego obrotu.

 

Cała sytuacja rozegrała się w Walii, a dokładniej przed jednym z hipermarketów sieci Sainsbury zlokalizowanym w miejscowości Cardiff. Pewien 77-latek został tam zaatakowany przy okazji wypłacania pieniędzy z bankomatu. Według informacji przekazanych później przez tamtejszą policję, sprawca zażądać miał oddania zarówno karty bankowej, jak i też gotówki. Wszystko zakończyło się jednak w dość zaskakujący dla wielu sposób.

 

Starszy pan postanowił bowiem stawić opór rabusiowi. Kiedy ten się do niego agresywnie zbliżył, zaatakowany mężczyzna odepchnął go, a także przyjął postawę świadczącą o gotowości do fizycznej konfrontacji. Gardą zasłonił twarz i zadał cios przestępcy.

 

Zdezorientowany rabuś nie zdołał uporać się ze staruszkiem tak łatwo jak mu się początkowo wydawało. W pewnym momencie konfrontacja mężczyzn znalazła się poza kadrem kamery monitoringu, jednak najprawdopodobniej, sprawca nie zabrał emerytowi żadnych pieniędzy i uciekł.

 

Policja pochwaliła postawę 77-latka i to jak bronił się przed złodziejem, jednak zaapelowano też o ostrożność.

 

– Ofiara, w tym przypadku, wykazała się wielką odwagą, ale dalej pozostaje w szoku. Zachęcamy każdego, kto zna podejrzanego, do zgłaszania się w tej sprawie

– powiadomili stróże prawa.

 

Wiele osób i sami policjanci liczą na to, że dzięki publikacji fragmentu nagrania z monitoringu, uda się schwytać sprawcę ataku na starszego mężczyznę.

 

 

Źródło: o2.pl ; YouTube/BigNicks News.2