Chciała dokonać aborcji. Zadzwonił do niej papież!

Aborcja jest niewątpliwie tematem budzącym liczne kontrowersje. Jedni traktują ją jako jedyne rozwiązanie na pozbycie się „problemu”, zaś inni potępiają ten zabieg. Do pierwszej grupy należała między innymi pochodząca z Włoch Anna.

 

Kobieta zaszła w niechcianą ciążę z posiadającym już rodzinę mężczyzną. Można się domyślić, iż ojciec dziecka nie chciał brać na siebie odpowiedzialności i namawiał kobietę na aborcję.

 

Zdruzgotana matka ulega mężczyźnie… ale w ostatniej chwili decyduje się na napisanie listu do Ojca Świętego, Papieża Franciszka. Tam opisuje całą swoją historię. Widać, że bardzo żałowała tej decyzji.

 

Kilka dni później, na telefonie Anny pojawiło się połączenie z nieznajomego jej wcześniej numeru. Po drugiej stronie znajdował się sam papież Franciszek!

 

„Witaj Anno, tutaj papież Franciszek. Przeczytałem Twój list. My chrześcijanie nie powinniśmy tracić nadziei, dziecko jest darem od Boga, znakiem Opatrzności.” – tak kobieta wspomina słowa Ojca Świętego.

 

Jego słowa napełniły moje serce radością – dodaje Anna. – Powiedział mi, abym dla mojego dziecka uzbroiła się w odwagę i siłę. – kontynuuje.

 

Dzięki rozmowie, przyszła mama nabrała nadziei i zadeklarowała, że urodzi i wychowa swojego potomka. Z uwagi na fakt bycia rozwódką, kobieta wyznała swoje obawy o niemożności ochrzczenia dziecka.

– Jestem przekonany, że nie będziesz miała problemu ze znalezieniem ojca duchowego. W przeciwnym razie, wiedz, że zawsze jestem. – uspokajał papież.

 

Źródło: pl.aleteia.org

Fot.: Wikipedia

EM