Chcieli się włamać do ciężarówki a tam… niedźwiedź! Dostali za swoje (WIDEO)

Francuskie Calais słynie z problemów z imigrantami. Nagminnie próbowali oni dostawać się do ciężarówek dzięki którym chcą się z niego wydostać.  Ich sposobem są włamania.   Niektórych jednak zaskakiwać potrafi… samo życie. Do takiej właśnie sytuacji doszło kilka miesięcy temu.

 

Jadąca z Frankfurtu do Doncaster naczepa skrywała… niedźwiedzia polarnego, który miał być dostarczony do parku safari. Na nagraniu widać, jak imigranci włamują się do naczepy TIR-a, ale chwilę później opuszczają ją w pośpiechu w towarzystwie funkcjonariuszy Policji.

 

Nazywane „dżunglą” obozowisko w Calais zamieszkiwane przez imigrantów, słynie z bycia szczególnie niebezpieczną okolicą. Zamieszki oraz ataki na tiry mogą jeżyć włos na głowie, a zobaczyć te sceny można na niejednym nagraniu w sieci.

 

Po kolejnej próbie zlikwidowania przez policję nielegalnego obozowiska znajdującego się na skraju lasu przy Calais, ostatniej nocy znów doszło do starć z policją. Funkcjonariusze policji usunęli śpiwory oraz namioty z koczowiska zamieszkiwanego przez kilkuset imigrantów.

 

Spotkało się to z agresywną reakcją przybyszów z Afryki oraz Bliskiego Wschodu. W stronę policji poleciały nie tylko obelżywe słowa ale również butelki i kamienie. Informacje przekazane przez lokalną prefekturę, wskazują na to, że funkcjonariuszom udało się rozgonić agresywne grupy zamaskowanych ciemnoskórych mężczyzn. Żaden z imigrantów miał nie zostać ranny, żadnego też nie aresztowano.