Cięta riposta Beaty Mazurek do Tuska: „Żałosne konwulsje lipnego moralisty i politycznego obłudnika”

Donald Tusk w kwestii ostatnich wydarzeń mających miejsce w Polsce wczoraj wieczorem zamieścił wpis na Twitterze wymierzony w Prawo i Sprawiedliwość. Beata Mazurek postanowiła jednak nie być mu dłużna i w ostry sposób go skontrowała.

 

Szef Europejskiej Partii Ludowej w dość ostrych słowach skomentował na Twitterze ostatnie wydarzenia polityczne. Napisał on: „Wyprowadzają Polskę z Unii, niszczą sądy, by bezkarnie kraść, szczują jednych Polaków przeciw drugim. Głosujesz na nich? Masz prawo. Ale nie masz prawa dłużej udawać, że tego nie widzisz. Bo widzisz”.

 

 

 

Wpis miał się odnosić do obecnie rządzącej w Polsce partii. Tweet byłego premiera wydaje się dość osobliwy szczególnie w kontekście jego słów o szczuciu jednych Polaków przeciwko drugim. W końcu to przecież Platforma Obywatelska od lat prowadziła politykę straszenia Polaków za wszelką cenę Prawem i Sprawiedliwością i tym, że partia rządząca wyprowadzi Polskę z Unii. Słowa opublikowane przez Donalda Tuska w zasadzie idealnie wpisują się w kontynuowanie tej polityki.

 

 

Wpis byłego premiera nie pozostał oczywiście bez komentarza ze strony polityków partii rządzącej. Zdecydowanie najostrzej za pomocą Twittera wypowiedziała się Beata Mazurek, która napisała: „Żałosne konwulsje lipnego moralisty i politycznego obłudnika. Kłamca, który jak się pomyli, to może powie prawdę. Tusk pisze o szczuciu, dzieleniu, złodziejstwie-powinien spojrzeć w lustro, to zobaczy idealnego adresata. Na szczęście jego polit. znaczenie, to już tylko prymitywne wpisy”.

Źródło: Twitter

Foto: Flickr