Co za afera w Copa America! Messi z czerwoną kartką nie odebrał medalu [WIDEO]

Tegoroczna edycja Copa America na pewno zapisze się w historii w negatywnym świetle. W meczu o trzecie miejsce pomiędzy Chile i Argentyną, wygranym ostatecznie przez Albicelestes 2:1, doszło do starcia kapitanów obu drużyn. Obaj dostali czerwone kartki, Messi nie odebrał medalu i oskarżył Brazylię o korupcję.

W 37 minucie spotkania przy bramce Chilijczyków po akcji Argentyny doszło do spięcia kapitanów obu reprezentacji. Choć obiektywnie przyznać należy, że to właśnie Messi spotkał się z agresją rywala, obaj zawodnicy popychali się i stali na słowa. W efekcie tego zdarzenia sędzia „nagrodził” obu czerwonymi karkami i obie drużyny skończyły mecz w 10.

Ostatecznie wynikiem 2-1 wygrała Argentyna, jednakże świętowanie przyćmiła wspomniana sytuacja z 37 minuty. Leo Messi w akcie protestu wobec nieuczciwego sędziowania oraz – jak sam to określił – korupcji i braku szacunku Brazylijczyków, nie wyszedł na ceremonię wręczenia medali i nie świętował z drużyną. Znajdował się poza boiskiem wściekły na zaistniałą sytuację. Po meczu stwierdził, że sytuacja była celowo ukartowana przez Brazylijczyków i wyraził smutek.

Teraz Messi może spotkać się z karą grzywny i zawieszenia. Nie wiadomo czy zostaną wyciągnięte jakieś konsekwencje wobec arbitra, ale komentatorzy są zgodni co do absurdalności czerwonej kartki. Poniżej skrót meczu. Opisana sytuacja zaczyna się równo w połowie 4 minuty filmu: