Co za brutalność policji! Funkcjonariusze przekroczyli uprawnienia?

Opisywane sceny rozegrały się w niedzielę wielkanocną  21 kwietnia br. Ich miejscem było zaplecze  jednego z białostockich sklepów. Dzięki nagraniu z kamery monitoringu możemy je obejrzeć i sami wyciągnąć wnioski.Nagranie analizują już przełożeni policjantów oraz prokuratura.Pierwsze wrażenia są jednak dosyć przygnębiające.

 

Jak bowiem inaczej odnieść się do niezwykle brutalnej interwencji policjantów, którzy powalili Marka Karpiuka na ziemię. Co więcej funkcjonariusze zakuli go w kajdanki, jednocześnie zakładając na głowę specjalny kask. Taki, który stosuje się w stosunku do wyjątkowo niebezpiecznych osób.

Jak można przeczytać na stronie poranny.pl. pan Marek mówi, że: Potraktowano mnie jak bandytę, tylko dlatego, że nie miałem dowodu osobistego.

Zdaniem pana Marka, nie robił niczego co mogło wzbudzić agresję policjantów.  Stał i rozmawiał z kolegą. Podjechał do nich radiowóz i początkowo nic nie zapowiadało dalszych problemów.  Kłopoty rozpoczęły się gdy został poproszony o dowód osobisty. Zapytał o podstawę prawną wylegitymowania. Jego zdaniem  nie uzyskał odpowiedzi, zamiast tego został powalony na ziemię i zakuty w kajdanki. Następnie jak utrzymuje, co zdaje się potwierdzać nagranie, został brutalnie potraktowany przez funkcjonariuszy. Przybycie kolejnych patroli tylko pogarszało jego sytuację, z nałożeniem mu mu na głowę opisanego wcześniej kasku.

W sądzie znalazł się już wniosek o ukaranie Marka Karpiuka.Zarzuty dotyczą odmowy podania danych i używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym. On sam twierdzi, ze to on został poszkodowany i sprawy tak nie pozostawi, ponieważ jak twierdzi, że poza guzem na głowie i pękniętym zębem, zostało mu poczucie krzywdy i strach przed policją.

To czy w opisywanym przypadku doszło do przekroczenia uprawnień bada sama policja oraz prokuratura.

Zapis wideo:

Brutalna interwencja białostockich policjantów miała miejsce 21 kwietnia tego roku, ale dopiero teraz sprawa ujrzała światło dzienne. Wszystko za sprawą jednego z internautów, który opublikował nagranie z monitoringu w sieci. Oto ten szokujący film!źródło: Poranny.TV

Gepostet von Front Demokratyczny am Freitag, 14. Juni 2019

 

/red./

Za: poranny.pl/facebook.com