Dom z kości. Szokujące odkrycie w Rosji [ZDJĘCIA]

Rosyjscy archeolodzy w trakcie swoich prac trafili na kolejne niezwykle ciekawe ale też nieco przerażające odkrycie niedaleko miejscowości Voronezh. Gdy myślimy o domach tworzonych przez naszych przodków kilkanaście bądź kilkadziesiąt lat temu, pierwsze co przychodzi nam do głowy to po prostu jaskinie czy prymitywne domki z drewna czy mułu. 

 

 

Najnowsze odkrycie pokazuje jednak, że prawdopodobnie materiałów do budulca domu było więcej niż nam się może wydawać. Archeolodzy odkryli bowiem okrąg o średnicy niemal 11 metrów wypełniony tysięcy kości mamutów, oraz stawów zwierząt takich lis arktyczny, wilk, koń niedźwiedź, czy nawet renifer.

 

 

Według naukowców był to dom, stworzony ze szczątek zwierząt, w którym zamieszkiwali ludzie. Mimo iż szokujące, to nie jest to pierwsze takie odkrycie na tych terenach. Na obszarze Ukrainy i Rosji odkryto około 70 takich miejsc, to konkretne jest jednak szczególnie dużych rozmiarów. Do budowy „domu” używano przede wszystkim dużych kości jak czaszka czy kości nóg mamuta.

 

 

Naukowcy twierdzą, że ludzie w najgorszym momencie epoki lodowcowej, wykorzystywali niemalże wszystko aby przeżyć, stąd też prawdopodobnie pojawił się pomysł użycia szczątek zwierząt. Wierzymy, że kolejne odkrycia będą przychodziły z czasem i w niedalekiej przyszłości będziemy wiedzieli coraz więcej o ludzkości w tamtych czasach.

 

Zdjęcia:

 

 

Autor: Alex Pryor

 

Autor: Alex Pryor

 

 

Źródło:

https://www.syfy.com/syfywire/archaeologists-discover-ancient-bone-home?FL-SOURCE=FLIPBOARD&FL-SOURCE=FLIPBOARD