Donald Trump grozi. Mowa o Polsce!

Jeden z niemieckich dzienników twierdzi, że prezydent Stanów Zjednoczonych tylko blefuje. Inspiruje się bowiem byłym prezydentem Richardem Nixonem. 

Prezydent Stanów Zjednoczonych – Donald Trump zagroził ostatnio przeniesieniem wojsk USA z Niemiec do Polski. Jednak niemiecki dziennik Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung napisał, że jest to tylko próba zastraszenia.

 

„Donald Trump zagroził, że przeniesie amerykańską infrastrukturę wojskową z Niemiec do Polski, jeżeli Niemcy (…) nie dadzą więcej pieniędzy na wojsko. To nie jest zaskoczeniem, gdyż ulubionym zajęciem Trumpa jest straszenie cykorów.” – możemy przeczytać w dzienniku.

 

Dodatkowo niemiecki dziennikarz Konrad Schuller w dzienniku Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung przypomniał, że Donald Trump wcześniej groził także o Korei Północnej, a ostatecznie nic z tego nie wyszło.

 

Schuller zauważył, że prezydent Stanów Zjednoczonych najprawdopodobniej stosuje taktykę byłego prezydenta USA (sprawującego swoją kadencję w latach 1969-1974 roku – przyp. red) Richarda Nixona, który bardzo często stosował taktykę zastraszania przeciwników.

 

Zdaniem dziennikarza Trump zachowuje się w taki sposób, by jego rywale uważali go za szaleńca.

 

” (…) Będą wtedy myśleli, że gdy wpadnie w złość, unicestwi ich, nawet jeśli byłoby to sprzeczne z rozsądkiem.” – stwierdził w swoim artykule dziennikarz.

Zgadzacie się z opinią dziennikarza?

 

Źródło: wp.pl

Foto: Flickr.com/ materiały prasowe