Donald Tusk i Ewa Kopacz trafią przed Trybunał?! To nie koniec listy…

Marcin Horała, szef sejmowej komisji śledczej ds. VAT chce postawić przed Trybunałem Stanu Donalda Tuska i Ewę Kopacz czyli byłych premierów. Co więcej, uważa, że powinni do nich dołączyć również  byli ministrowie finansów czyli Jacek Rostowski i Mateusz Szczurek.

 

Teza posła Horały powstała w związku z posiedzeniem komisji śledczej ds. VAT. Jej prace zmierzają do końca, a tym samym zbliża się moment  opracowania projekt raportu końcowego.  Referując go, przewodniczący komisji Marcin Horała (PiS) stwierdził, że przed Trybunałem Stanu powinni stanąć zarówno Donald Tusk i Ewa Kopacz, jak i wspomniani powyżej byli ministrowie finansów.

 

Jak stwierdził poseł Horała:

 

Donald Tusk jako szef rządu kierował do Sejmu projekty nowelizacji ustawy o VAT, które pod pozorem znoszenia zbędnych barier administracyjnych rozszczelniały system podatkowy, a następnie nie inicjował prac legislacyjnych nad środkami prawnymi, które w innych państwach Unii Europejskiej prowadziły do zahamowania przestępczości podatkowej.

 

Komisja, popularniej zwana „vatowska” powstała w lipcu 2018 roku. Do jej zadań zalicza się badanie działań zabezpieczających dochody budżetu państwa z tytułu  podatków VAT oraz akcyzy. Jej działania koncentrują się głównie na okresie rządów PO-PSL (2007-2015).

 

O ostatecznym kształcie projektu raportu zdecyduje głosowanie wszystkich członków komisji.

 

 

/red./

Foto: zrzuty z Youtube.com