DRAMAT Michała Szpaka. Fani nie mogą uwierzyć w to, co zobaczyli

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Michał Szpak przechodzi przez piekło. Jego fani nie mogą spać spokojnie. Muzyk wydał właśnie oświadczenie. 

Michał Szpak po zajęciu wysokiego miejsca w konkursie Eurowizji  w 2016 roku nie zwalnia tempa. Dużo koncertuje i nie daje o sobie zapomnieć. Teraz jednak jego fani mają powody do obaw.

 

Piosenkarz wydał oświadczenie, które zamieścił na swoim Facebooku. Wynika z niego, że muzyk kończy swoją współpracę z firmą MUSICART i rozpoczyna pracę z Rock House Entertainment.

 

Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie niepokojący post firmy MUSICART, z którego wynika, że licencje do wszystkich utworów Michała Szpaka do Jaguarec Sp. z o.o. ora SM Publishing Sp. z o.o.

 

W Internecie zaczęło pojawiać się mnóstwo plotek i komentarzy. Fani zaczęli martwić się, czy muzyk nie utraci praw autorskich do swoich utworów.

 

Przepraszam ale czy dobrze zrozumiałam, że Michał nie będzie miał praw do wykonywania piosenek z jego obu płyt?!?! Oczywiście rozumiem że nie dotyczy to koncertów zakontraktowanych jeszcze przez Was. Czyli kto teraz ma prawo do WYKONYWANIA tych piosenek?; Mam nadzieję, że artysta nie zostanie pozbawiony swojego dorobku i jako odbiorcy nadal będziemy mogli cieszyć się jego brzmieniem na żywo.

-możemy przeczytać w komentarzach pod oświadczeniem firmy MUSICART.

 

Czy Michał Szpak utraci swoje prawa autorskie, czy podzieli los amerykańskiej piosenkarki Taylor Swift, której odebrano prawo do swojej muzyki. Nie wiadomo.

 

Fani zapytali o to Michała Szpaka. Niestety jak na razie ani sam zainteresowany ani firma MUSICART nie odpowiedziała na nurtujące pytania fanów.

 

Całość oświadczenia zarówno Michała Szpaka jak i firmy można przeczytać poniżej:

 

KOMUNIKAT OFICJALNY:Z dniem 1. stycznia na wszelkich polach zakończyła się moja współpraca z firmą MUSICART. Wzrastałem…

Gepostet von Michał Szpak am Montag, 10. Februar 2020

Szanowni Państwo, w związku z licznymi zapytaniami informujemy, że Agencja J&J Musicart nie przedłużyła umowy agencyjnej…

Gepostet von Musicart am Montag, 10. Februar 2020

Co sądzicie o zaistniałej sytuacji?

 

Źródło: eska.pl