Eurodeputowany i były kandydat na prezydenta zakażony koronawirusem

Jak i niemal cały świat, tak również Polska zmaga się ze skutkami rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Choć sytuacja nie jest aż tak dramatyczna jak we Włoszech, Hiszpanii czy chociażby w Niemczech, to jednak i u nas należy zachować szczególną ostrożność i unikać zgromadzeń. Niestety COVID-19 nie oszczędza też znanych w naszym kraju polityków.

 

Kilka dni temu, pojawiła się informacja o potwierdzeniu obecności koronawirusa u ministra środowiska Michała Wosia. Był on wcześniej na spotkaniu, w którym brał udział pracownik Lasów Państwowych zakażony już wcześniej.

 

Zarażony został też znany szczeciński radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, a przy tym popularny w środowisku prawicowym YouTuber i dziennikarz Dariusz Matecki. Był on na jednym ze spotkań z Michałem Wosiem. Choć Matecki sam zalecał pozostawanie w domu i ostrożność, to również i jego spotkała przykra sytuacja, jaką bez wątpienia jest pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

 

Wczoraj natomiast, w mediach poinformowano o zakażeniu wiceministra rolnictwa. Dziś zaś na swoim facebookowym profilu, informacje o zarażeniu wirusem z Wuhan przekazał Adam Jarubas (PSL), były kandydat na prezydenta i były marszałek województwa świętokrzyskiego, a obecnie eurodeputowany Adam Jarubas.

 

– Moi drodzy, przeprowadzono u mnie test na obecność COV19. Okazał się pozytywny. Jestem w szpitalu i czuję się dobrze. Wyjdę z tego i wszyscy z tego wyjdziemy. Musimy💪. Dziękuję lekarzom i pielęgniarkom i wszystkim za wyrazy wsparcia. Pamiętajcie: #zostańwdomu. Bądźcie zdrowi!

– Napisał europoseł w opublikowanym na Facebooku poście.

 

 

Źródło: Facebook.com/adam.jarubas

Fot.:Wikimedia Commons