Fala czarnej cieczy zalała Wisłę w centrum Warszawy! Mieszkańcy zszokowani [WIDEO]

Na odcinku Wisły w samym centrum Warszawy pojawiła się gęsta, niepokojąca ciecz. Na miejscu strażacy ustawili zaporę zatrzymującą rozprzestrzenianie substancji, aż do ustalenia czy stanowi zagrożenie dla środowiska.

 

Do odkrycia niepokojącego zjawiska doszło dziś rano. Przechodnie zauważyli na rzece plamę oleistej cieczy. Po wezwaniu straży pożarnej ustawiono zaporę, która ma zapobiec spływaniu jej z nurtem rzeki. Jak twierdzą strażacy był to jednorazowy wyciek, a sama substancja nie spływa już do rzeki. Trwają ustalenia czy ciecz jest niebezpieczna dla środowiska.

 

Do podobnej sytuacji doszło kilka dni temu w Bieruniu na Śląsku. Wędkarze zauważyli wpływający do rzeki strumień czarnej substancji. Było to co prawda niegroźne dla środowiska zlewisko odpadów węglowych, jednakże wyglądało bardzo niepokojąco. Choć oba przypadki są różnymi przypadłościami, nie zmienia to faktu, że do Wisły wciąż trafiają niepożądane zanieczyszczenia. Poniżej wideo:

 


Tak się niszczy polskie rzeki ( Wisła – Bieruń) woda z KWK Piast – tragedia. Służby nie reagują to może PZW by się zainteresowało?

Gepostet von ML Baits am Samstag, 6. Juli 2019