Franciszek w emocjonalnej wypowiedzi o postawie Polaków

Papież Franciszek wystosował do wiernych w Polsce emocjonalne wezwanie. Przy okazji podziękował też za postawę jaką zaprezentowali chrześcijanie w naszym kraju. Wypowiedź ta padła podczas niedzielnego spotkania na Placu Świętego Piotra z wiernymi.

 

Papież wezwał do modlitwy o szacunek dla życia ludzkiego. Nawiązał w ten sposób do zbierających licznie polskie rodziny Marszy dla Życia, jakie odbyły się w ostatnim czasie w naszej ojczyźnie.

 

Wiem, że wielu z was i tysiące waszych rodaków uczestniczyło w niedzielę w Marszach dla Życia, niosąc przesłanie, że życie jest święte, ponieważ jest darem Boga – mówił podczas jednej z audiencji.

 

To kolejna wypowiedź, w której Franciszek jednoznacznie sprzeciwia się aborcji oraz działaniom, które uniżają godność osoby ludzkiej.

 

Jesteśmy wezwani, by go bronić i służyć mu, już od poczęcia w łonie matki, aż po to starcze, często schorowane i cierpiące. Nie wolno życia niszczyć, czynić przedmiotem eksperymentów lub fałszywych koncepcji – tłumaczył Papież i zwrócił się do polskich pielgrzymów z prośbą o modlitwę „o szacunek dla życia ludzkiego oraz zachowanie wartości ewangelicznych i rodzinnych”.

 

Wśród zebranych tego dnia na Placu Świętego Piotra Polakach, obecne były również wdowy po górnikach, którzy tragicznie zginęli w kopalni Zofiówka. Towarzyszył im arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita Katowicki.

 

Papież podczas głoszenia katechezy mówił również o tym, że Kościół nie może stać się „autoreferencyjny” i „popadać w przeciętność”.

 

 

Źródło: nczas.com