Generał atakował Polskę? To ROSYJSKI fejk news

Od jakiegoś czasu Rosja atakuje Polskę. Putin przyznał nawet, że Polska brała udział w rozbiorze Czechosłowacji. Teraz wypuszczono fejk news!

Jakiś czas temu prezydent Rosji – Władimir Putin stwierdził, że to Polacy brali udział w rozbiorze Czechosłowacji. Jego słowa wywołały burzę. Zareagowało nawet polskie ministerstwo spraw zagranicznych. Ministerstwo stwierdziło, że Putin przedstawił niewłaściwy obraz z przeszłości.

 

Teraz okazało się, że Rosjanie wypuścili fałszywą wiadomość, na którą nabrały się i polskie media.

Mowa tutaj o  niemieckim generale – Hartmucie Renku, który w swoim wywiadzie dla portalu The Duran zaatakował Polskę i Polaków.

 

Okazuje się, że wywiad był zamyślony, a właścicielem portalu jest rosyjski dziennikarz pracujący także w Russia Today (RT).

 

Rzekome słowa generała były powielane w różnych mało znanych mediach, aż w końcu w kawałkach trafił do polskiej prasy.

 

Warto jednak zauważyć, że prawdziwy generał Renk szefem sztabu US Army w Europie i brał udział w ćwiczeniach Defender Europe 20.

 

Dowództwo wojsk Stanów Zjednoczonych w Europie szybko też zaprzeczyło, że taki wywiad miał miejsce.

 

Fikcyjny wywiad w Polsce powielił portal Niezależny Dziennik Polityczny.

 

Jak widać rosyjska propaganda ma się dobrze i niczego jej nie brakuje. No cóż szkoda, że Polska tak często atakowana jest na arenie międzynarodowej. Po takich rosyjskich atakach Polsce na długo bedzie trudno odbudować relacje. Relacj polsko-rosyjskie były już trudne od jakiegoś czasu teraz znacznie się pogorszyły.

 

A Wy co sądzicie o takiego typu propagandzie? Myślicie, że Polska mimo wszystko powinna poprawić stosunki z Rosją?

Źródło: gazeta.pl, nczas.com

Foto: Pixabay.com