Gorzów: Zamordował kobietę w pralni, dopadli go za granicą! [WIDEO]

Do szokującego zdarzenia doszło dziś w Gorzowie Wielkopolskim. Mężczyzna wszedł do pralni, zastrzelił młodą kobietę i uciekł. Policja zakończyła obławę w Berlinie. 

 

26-letni Paweł R. przyjechał dziś około godziny 13 do pralni w Gorzowie. Znał jedną z pracownic – 26-letnią Ukrainkę. Wszedł do pralni i znalazł kobietę, którą postrzelił w głowę, po czym wyszedł z budynku i uciekł. Odjechał samochodem marki mazda.

 

O zdarzeniu natychmiast została powiadomiona policja. Uruchomiono policyjne patrole, a na drogach wyjazdowych ustawiono blokady. Działania na terenie Polski okazały się jednak bezskuteczne, gdyż mężczyźnie udało się przedostać na terytorium Niemiec.

 

 

Policyjna obława trwała kilka godzin. Około godziny 16 w okolicach Berlina niemiecka policja zatrzymała mężczyznę jadącego mazdą na kontrolę. Ten wysiadł z samochodu z pistoletem wymierzonym w jednego z funkcjonariuszy, co spowodowało natychmiastową reakcję. Oddał strzał w kierunku Pawła R., co poskutkowało śmiercią mężczyzny na miejscu.

 

Trwają ustalenia policji o pochodzeniu broni, którą mężczyzna zastrzelił kobietę oraz którą celował do policjantów. Do tej pory ustalono, że Paweł R. nie posiadał pozwolenia na broń.

 

Poniżej nagrania z relacjami świadków zdarzenia oraz funkcjonariuszy:

 

 

 

Źródło: gorzowianin.com