Hindusi zobaczyli je po raz pierwszy od dziesiątek lat! [ZDJĘCIA]

Indie to drugie najludniejsze państwo świata, które w niedalekiej przyszłości może wyminąć Chiny w tej statystyce. Niestety wraz z liczbą ludności nie podnosi się poziom jej życia. 

 

 

Hindusi to dosyć spokojny i pracowity naród. Ze względu na duże bezrobocie i bardzo niskie płace, wielu z nich decyduje się na emigrację. Ze względu na niski poziom wykształcenia, często przyszywa się im łatkę dostawców jedzenia, bowiem rzeczywiście wiele firm kurierskich zostało opanowanych w Polsce przez ludzi z Indii. Wielu z nich przyjeżdża także do Polski i Europy na studia i w poszukiwaniu lepszego życia.

 

Ponad miliard Hindusów miał ostatnio jeden z niewielu powodów do radości. Jak wiemy tam także szaleje epidemia i wprowadzone są restrykcje dotyczące opuszczania domów i kwarantanny. Wielu ludzi nie rozumie tego i przeciwstawia się władzy. O jednym z takich przypadków pisaliśmy TUTAJ. Jednakże podobnie jak w Chinach czy Włoszech, także w Indiach z powodu pandemii znacznie polepszyła się jakość powietrza. Zmiana była tak drastyczna, że po raz pierwszy od 30 lat mieszkańcy północnych Indii, a konkretnie stanu Punjab na północy kraju przy granicy z Pakistanem, mogli zobaczyć Himalaje ze swoich domów.

 

 

Jest to już kolejny przykład pokazujący jak człowiek niszczy naszą planetę poprzez wszędzie obecne fabryki czy nie przestrzeganie zasad ochrony środowiska.

 

Zdjęcia najwyższego pasma górskiego świata uchwycone przez mieszkańców poniżej:

 

 

 

 

 

Dbajmy o naszą planetę!

 

 

Źródła:

mobile.abc.net.au

twitter/@covsinghtj

twitter/@harbhajan_singh

Fot.: Pexels