HIT! Beata Kempa „zaorała” Fransa Timmermansa [WIDEO]

Nagrania z wymiany zdań pomiędzy europosłanką Beatą Kempą a wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem zyskują popularność w mediach społecznościowych. Ciężko się jednak dziwić, gdyż polska eurodeputowana inteligentnie wypunktowała Holendra po jego prowokacyjnych komentarzach odnośnie sytuacji w Polsce.

 

Słowa, które wywołały burze wśród polskich polityków to te, w których Frans Timmermans wypowiadając się o reformie sądownictwa w naszym kraju przywołał przykład nazistowskich Niemiec.

 

Pozwólcie, że przypomnę, że każde podłe orzeczenie nazistowskich sądów było oparte na prawie. Były one w fundamentalnej sprzeczności z praworządnością, prawami podstawowymi, ale były oparte na prawie – stwierdził w swej wypowiedzi Timmermans.

 

Wygłoszone przez holenderskiego polityka stanowisko nie pozostało bez reakcji europosłów Zjednoczonej Prawicy. Szczególną uwagę przykuła riposta ze strony Beaty Kempy, w której zwróciła ona uwagę na fakt, iż Timmermans broni wymiaru sprawiedliwości, który ma swe korzenie w komunizmie. Wcześniej zauważyła też, że wiceprzewodniczący KE zwraca się w nieodpowiedni sposób do kobiet podczas trwającej dyskusji.

 

 

 

Źródło: Twitter/@PiS_Malopolskie ; doRzeczy.pl

Fot.: Wikimedia Commons ; Flickr