HIT! Hiszpańska policja gra piosenki pod oknami [wideo]

Hiszpania zmaga się z potężną falą zachorowań wywołanych pandemią koronawirusa. W państwie wprowadzono zakazy, które mają zmniejszyć niebezpieczeństwo zakażeń wirusem.   Na Majorce policja z miasta Algaida wyszła z inicjatywą, aby umilić czas obywatelom, którzy nie mogą opuszczać domów. Policjanci podjeżdżają pod okna domów i kamienic, by zagrać mieszkańcom na gitarze znane w Hiszpanii piosenki.  

 

Najczęściej widok radiowozu nie kojarzy się pozytywnie, natomiast w niecodziennej aurze spowodowanej koronawirusem, wywołuje on u niektórych osób dużą radość. Akcja funkcjonariuszy bardzo przypadła ludziom do gustu. Widocznie policja musiała wcześniej być znana mieszkańcom, gdyż od początku zaczęli wspólny śpiew.
W czasie gdy jeden z funkcjonariuszy, zaczął grać na gitarze piosenkę inni klaskali oraz tańczyli obok radiowozów.

 

 

Występy funkcjonariuszy to  zaplanowane  akcje, które stanowią część ich pracy. Gazeta „Diario de Mallorca” podała do wiadomości, że w kolejnych dniach w godzinach od 15 do 19, istnieje możliwość spotkania grających policjantów w innych miejscach w regionie.

 

Być może śpiew jest dobrym sposobem na radzenie sobie z trudną i smutną codziennością. Wcześniej wspólne śpiewanie pojawiło się we Włoszech, gdzie ludzie zaczęli wychodzić na balkony, aby dołączyć do śpiewu.

 

Obecnie  Hiszpania w sytuacji wygląda bardzo poważnie, gdyż z powodu koronawirusa zmarło już ponad dwa tysiące osób.

 

 

 

 

Źródło: o2.pl
Źródło fot.: Twitter/ @adamarch83