Igrzyska Olimpijskie 2020 przełożone!!!

Premier Japonii Shinzo Abe zaproponował Thomas’owi Bach’owi, przewodniczącemu MKOl, przełożenie najważniejszej sportowej imprezy czterolecia na świecie o jeden rok. Ten zaś wyraził zgodę, a więc stało się – Igrzysk Olimpijskich w tym roku nie będzie.

 

 

Taki ruch ze strony władz Japonii bądź Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego wydawał się być nieuchronny. Po tym jak z udziału w imprezie wycofały się sportowe federacje Kanady oraz Australii, pojawiła się ogromna presja na organizatorach i władzach Japonii, którzy chcieli koniecznie aby Igrzyska odbyły się zgodnie z planem. Do takiej decyzji przychylała się chociażby strona chińska, która jak wiemy, kryzys związany z koronowirusem ma już prawdopodobnie za sobą.

 

 

Nowy termin imprezy nie został jeszcze podany, wiadomo jedynie, że letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się najwcześniej w 2021 roku. Oznacza to oczywiście ogromne straty zarówno dla organizatorów, sponsorów, światowych telewizji, a także fanów sportów którzy wykupili już jakiś czas temu lot czy zakwaterowanie w stolicy kraju kwitnącej wiśni.

 

 

Wpływ na tą decyzję miały też zapewne naciski ze strony rządów Wielkiej Brytanii i Francji, które nalegały na szybkie podjęcie decyzji.

 

 

Jest to pierwszy przypadek w historii, kiedy to Igrzyska Olimpijskie zostały przełożone. Do tej pory trzy razy zdarzało się tylko całkowite odwołanie tych imprez w latach 1916,1940 i 1944 co było oczywiste ze względu na trwające w tych latach wojny światowe.

 

 

W ten oto sposób, w 2020 roku nie odbędzie się prawdopodobnie żadna większa międzynarodowa impreza sportowa. Dajcie znać co myślicie o tej decyzji organizatorów. Czy była ona słuszna?

 

 

Źródło:

https://www.theguardian.com/sport/2020/mar/24/tokyo-olympics-to-be-postponed-to-2021-due-to-coronavirus-pandemic