Ile zarabia Zenek Martyniuk? Kwoty naprawdę robią wrażenie

Czy ktoś lubi disco polo czy tez jest jego zaciekłym wrogiem, musi przyznać, że gwiazdy tego nurtu to z finansowego punktu widzenia istna superliga. Jej niekwestionowanym królem jest natomiast Zenek Martyniuk. Jakie są zatem jego zarobki? Trzeba przyznać, że robią wrażenie.

 

Rzesze fanów, liczne koncerty, ostatnimi czasy nawet „dopieszczanie” w TVP. to wszystko przekłada się na konkretne pieniądze. Tym bardziej, że Zenek Martyniuk oraz zespół Akcent to pracowici ludzie, którzy rocznie grają nawet do 300 koncertów. Jak to możliwe? Popularność artysty jest taka, że zdarza się, ze w weekend gra on kilka koncertów. Cena takiego koncertu w świetle nieoficjalnych ustaleń może sięgać nawet 20 tysięcy złotych.

 

Oczywiście za najbardziej ekskluzywne  występy cena może być znacznie wyższa. Wszystko to sprawia, że daniem branżowych portali dochody gwiazdy takiej jak Zenek mogą sięgać kilku milionów złotych. Szacuje się, że w najlepszym okresie mogą wynieść nawet od 5-7 mln złotych. Trzeba przyznać, że kwoty te robią wrażenie.

 

Oczywiście przychody z koncertów to nie jedyne źródło dochodu artysty. Same płyty Martyniuka i zespołu Akcent, już kilkukrotnie były rekordy sprzedaży, on sam ma tez sporą smykałkę do interesów, chociaż co warte podkreślenia, wciąż pozostaje skromnym człowiekiem.  Słowem, człowiek orkiestra 😉

 

/red./

Za: Party.pl