Iran rozgromiony! Polacy w półfinale Ligi Narodów [WIDEO]

W drugim meczu turnieju finałowego Ligi Narodów polscy siatkarze pokonali Iran! Tym samym zapewnili sobie grę półfinale.

Świetna passa siatkarzy trwa. Polacy, którzy od początku turnieju Ligi Narodów prezentowali świetną formę, po raz kolejny nie zawiedli. Podczas meczu w Chicago znów zagrali świetnie, mimo młodych i niedoświadczonych jeszcze w grze na najwyższym światowym poziomie zawodników. To drugie po Brazylii zwycięstwo Polaków w turnieju finałowym. Dzięki wygranej biało-czerwoni zapewnili sobie grę w półfinale.

Na początku meczu zawodnicy Iranu zlekceważyli Polaków. Znani z wybuchowych charakterów irańscy siatkarze rozpoczęli dobrze pierwszy set. Atmosfera pod siatką była gorąca, sędzia wielokrotnie zwracał uwagę zawodnikom na ich zachowanie. Mimo walki Polaków pierwszy set Iran wygrał 25:21.

Kolejne sety stanowiły popis gry polskich siatkarzy. Polacy zagrali dobrze w każdym elemencie, przewyższali Irańczyków, którzy zaczęli popełniać wiele błędów. Ostatecznie Polacy wygrali kolejne sety odpowiednio: 25:18, 25:20, 25:22, a całe spotkanie 3:1.

Nikt z ekspertów nie spodziewał się, że drużyna młodych Polaków zajdzie tak daleko. W półfinale zmierzą się oni z Rosją lub USA. Wszystko zależy od wyniku dzisiejszego spotkania rywali. Poniżej wideo z widowiskowych akcji biało-czerwonych.