Jak oni to robią?! Policja rozbiła już połowę nowych BMW!

Jak tak dalej pójdzie będzie trzeba będzie pisać: nieostrożny jak policjant 😉 Oczywiście to przesada. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że samochody o których mowa służą głównie do wykonywania najtrudniejszych, a tym samym najbardziej podatnych na stłuczki i wypadki zadań. Jednocześnie udział w w kolizjach i wypadkach niemal połowy z wozów BMW serii 330i xDrive musi zastanawiać.

 

Jak informuje portal TVN24.pl, a za nim branżowy wrc.net.pl:

 

W ubiegłym roku radiowozy miały łącznie 49 kolizji i wypadków, a do maja tego roku kolejnych 26.

 

W reakcji na pytania dziennikarzy Komenda Główna Policji nie chciał podawać szczegółowych informacji w tym temacie. Poinformowała jedynie, że:

Na 49 ubiegłorocznych zdarzeń drogowych policjanci nie byli winni aż w 31 przypadkach. W tym roku wina leżała po stronie policjantów tylko w pięciu zdarzeniach na 26 wszystkich.

 

Wymowę powyższych liczb oczywiście nieco łagodzi fakt, że opisywane samochody służą głównie jako auta pościgowe i ze względu na swoje parametry są wykorzystywane w akcjach najbardziej narażonych na wypadki. Czy jednak kierowcy, którzy zasiadają za ich kierownicami  na pewno są właściwie przygotowani do wykonywania swoich zadań. Liczby raczej tego nie potwierdzają.

 

/red./

Źródło: tvn24.pl, wrc.net.pl

Foto: zrzut z Youtube.com