Jest projekt nowego „Malucha”! Jak Wam się podoba? [FOTO]

Kiedy myślimy o ikonie polskiej motoryzacji to bez wątpienia od lat przychodzi na myśl słynny już „maluch”, czyli Fiat 126p. Teraz pojawiają się pomysły dotyczące stworzenia polskiego Fiata w nowej wersji. O sprawie poinformował portal auto.wprost.pl.

 

Pewien polski projektant podzielił się wizją nowego „malucha”. Miałby być to nowoczesny, miejski i elektryczny pojazd.

 

Choć wiele osób może wątpić w powodzenie tego typu pomysłów, to portal auto.wprost.pl przypomina o takich przykładach na powodzenie tego typu reaktywacji jak volkswagenowski Beetl, Mini czy Fiat 500. Są to przypadki związane z jednymi z największych koncernów motoryzacyjnych na świecie.

 

Komputerowy projekt nowego „malucha” stworzył Piotr Czyżewski. Samochód ze swojej wizji nazwał on Fiat 126 p EV.

 

Celem mojego projektu było stworzenie małego elektrycznego auta. Nie był to projekt zamówiony przez żadnego klienta, po prostu chciałem stworzyć projekt małego miejskiego auta na prąd. Zastanawiałem się nad stylem auta, charakterem i doszedłem do wniosku że warto by reaktywować jakiś stary polski pojazd. „Maluszek” wydał mi się najlepszym wyborem – wyjaśnił Piotr Czyżewski w rozmowie z auto.wprost.pl. Jak twierdzi poświęcił na pracę nad tym projektem ponad 4 miesiące.

 

Chociaż w projekcie można dostrzec nawiązania przywołujące wspomnienia związane z legendarnym „maluchem”, to oczywiście taki elektryczny Fiat miałby nowoczesne wizualne zmiany zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.

 

Oczywiście. że projekt musiał być też nowoczesny. Dlatego kształt lamp i świateł jest inny, brakuje również takich rzeczy jak wloty powietrza na bokach przy tylnej części auta ze względu na to, że auto jest elektrykiem – powiedział autor projektu.

 

Poniżej prezentujemy przygotowany przez Piotra Czyżewskiego projekt Fiata 126 p EV udostępniony na portalu auto.wprost.pl:

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: Piotr Czyżewski ; auto.wprost.pl