JKM ostro o partii rządzącej: „Państwo nie jest od tego, aby dawać pieniądze”

Janusz Korwin-Mikke gościł ostatnio w programie „Punkt Widzenia” na antenie Polsat News. Lider partii Wolność nie oszczędzał słów na temat partii rządzącej, a szczególnie programów socjalnych, w tym najnowszych świadczeń 500+ dla osób niepełnosprawnych.

 

Jak mówi polityk, państwo nie jest od tego, aby ofiarowywać pieniądze. Twierdzi, iż to kolejny sposób na przekupstwo obywateli, a szastanie pieniędzmi już wkrótce zaowocuje spadkiem inwestycji i liczbą urodzeń.

 

– Nawet komuna uczyła, że nie wolno dawać żebrakowi pieniędzy, bo to go demoralizuje. Co to jest, jak nie danie żebrakowi pieniędzy? Ci ludzie żebrali pod Sejmem – mówi gość programu. – Te dzieci, które dostaną 500 plus będą musiały spłacić te pieniądze z procentami za jakiś czas – dodaje.

 

Nie mogło zabraknąć także opinii na temat programu 500+ na każde dziecko. JKM wskazuje, że programy socjalne wzbudzają u obywateli niechęć do wykonywania pracy. Mało tego, nie tylko rozleniwiają, ale i pozbawiają ludzi honoru. – Mój znajomy zaorał dwa hektary pola truskawek, bo nie mógł znaleźć ludzi do zbierania tych truskawek – wspomina.

 

Źródło: nczas.com
Fot.: YouTube – wRealu24.pl
EM