Kibole i porwanie dla okupu? Jest nagranie z niedawnej policyjnej akcji! [WIDEO]

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego, wydziału dochodzeniowo-śledczego i wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców z komendy wojewódzkiej Policji w Łodzi wraz z kontrterrorystami przeprowadzili akcję mającą na celu ujęcie kilku osób w ramach udaremnienia realizacji planu porwania człowieka dla okupu. Dokonanie takiego przestępstwa planować mieli bowiem zatrzymani.

 

Jak podaje treść komunikatu łódzkiej policji, do opisanych działań doszło w dniu 8 maja bieżącego roku. Akcja poprzedzona była jednak działaniami mającymi na celu dokonanie rozpoznania oraz ustalenia dokładniejszych okoliczności tego co planowali przestępcy.

 

Policjanci mieli dokonywać zatrzymań w momencie, który stanowił proceder poprzedzający moment dokonania porwania. Priorytetem dla funkcjonariuszy miało być zapewnienie bezpieczeństwa niedoszłej ofierze gangu.

 

Do czterech wytypowanych mieszkań, policja wkroczyła w tym samym czasie. Zatrzymanych zgodnie z planem kilku mężczyzn wywodziło się ze środowiska pseudokibiców utożsamiających się ze znanym klubem sportowym Widzew Łódź. Mieli oni też popaść już wcześniej w konflikt z prawem.

 

– U zatrzymanego w łódzkiej dzielnicy Górna 39-latka funkcjonariusze zabezpieczyli dowody potwierdzające wcześniejsze ustalenia kryminalnych co do przygotowania uprowadzenia a dodatkowo ponad 60 kg nielegalnej krajanki tytoniowej

– zrelacjonowała policja.

 

Wśród aresztowanych według informacji przekazanych przez policję znalazł się też poszukiwany dwoma listami gończymi mężczyzna, który ukrywał się na terenie dzielnicy Widzew. W działaniach tej grupy przestępczej uczestniczyć miał też człowiek, który obecnie odsiaduje karę więzienia.

 

– Kolejny do aresztu trafił ukrywający się na Widzewie 30-latek poszukiwany dwoma listami gończymi do innych spraw kryminalnych.. Podczas przeszukań ujawniono także skradzione w lutym tablice rejestracyjne oraz różne niebezpieczne narzędzia. Przesłuchano również 46-latka latka odbywającego aktualnie karę pozbawienia wolności do innej sprawy, co jak widać nie przeszkadzało mu w braniu udziału w przygotowaniach…

– czytamy na stronie Policja.pl.

 

W związku z powyższym 46-latek odpowiadał będzie za popełniony czyn w warunkach recydywy. W sprawie zatrzymanego 39-latka, który był jego wspólnikiem pojawia się natomiast też kwestia paserstwa akcyzowego.

 

– To właśnie wobec 46-latka i jego 39-letniego wspólnika, po przedstawieniu przez prokuratora zarzutów, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na najbliższe 2 miesiące. Starszy będzie odpowiadał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa. Grozi mu w związku z tym podwyższony wymiar kary do 4 lat i 6 miesięcy. Młodszy dodatkowo usłyszał zarzuty paserstwa akcyzowego.

– Przekazano w komunikacie łódzkiej policji.

 

 

 

 

Przeczytaj również:

Kolejny gang pseudokibiców znanego klubu rozbity! Policja opublikowała nagranie [WIDEO]

Szokujące informacje ws. bojówki pseudokibiców! Do tego miał posunąć się ich lider

Rozbito bojówkę polskich pseudokibiców! Działalność gangu może szokować

 

Źródło: Policja.pl ; Dzienniklodzki.pl ; Online-mafia.pl ; YouTube/jabdbdbdbd

Fot.: YouTube/jabdbdbdbd (zrzut ekranu)