Kidawa-Błońska nawołuje: „Wzywam premiera Morawieckiego i rząd do ujawnienia prawdy o…”

Koronawirus rozprzestrzenił się już do Europy. W niedzielę pojawiła się informacja o epidemii we Włoszech. Liczba zarażonych wzrasta w kolejnych krajach.

Co z Polską? Według oficjalnych informacji nie pojawił się jeszcze przypadek zarażenia koronawirusem w Polsce. Jest kilkudziesięciu podejrzanych, w kwarantannie, a także ponad 1500 monitorowanych. Państwowy Zakład Higieny zajmuje się badaniem próbek, jednak zajmuje to dużo czasu. Wiadomo już, że 39 na 47 podejrzanych o zachorowanie na koronawirusa miało negatywny wynik.

 

Minister zdrowia Łukasz Szumowski ostrzega jednak, że koronawirus pojawi się w Polsce prędzej czy później.

 

– Jeżeli pojawi się koronawirus w Polsce, informację o tym niezwłocznie przekażemy. To kwestia najbliższych dni, kiedy ten wirus się w Polsce pojawi

 

– powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

 

CZYTAJ TAKŻE: Ewa Chodakowska zaszalała na imprezie urodzinowej. Zobacz jak świętowała (WIDEO)

 

Małgorzata Kidawa-Błońska twierdzi, że rząd ukrywa prawdziwe informacje na temat koronawirusa w Polsce i według niej choroba już panuje w naszym kraju.

 

„Wzywam premiera Morawieckiego i rząd do ujawnienia prawdy o przypadkach koronawirusa w Polsce. Bezpieczeństwo Polek i Polaków jest najważniejsze”

 

– napisała na Twitterze.

 

CZYTAJ TAKŻE: Pijany 19-latek bez prawa jazdy prowadził samochód. Skończyło się to tragicznie (WIDEO)

 

Skąd jednak Małgorzata Kidawa-Błońska wie, że rząd ukrywa prawdę? Może w takim razie sama kandydatka na prezydenta ją zna i nie przekazuje do wiedzy publicznej. W komentarzach niektórzy popierają Kidawę-Błońską i uważają, że rząd kłamie, aby nie stracić poparcia. Jak jest naprawdę?

 

 

Źródło: nczas.com / foto zrzut ekrany Youtube.com Polskie Radio