Kolejny gang pseudokibiców znanego klubu rozbity! Policja opublikowała nagranie [WIDEO]

W ostatnich latach często dochodziło do akcji i działań policji wymierzonych w struktury grup przestępczych opartych na środowisku pseudokibiców sympatyzujących z popularnymi klubami sportowymi w naszym kraju. Członkowie gangu rozbitego w ostatnim czasie w zachodniej części Polski również z tej społeczności mają się wywodzić.

 

Tym razem działania prowadzili na terenie województwa dolnośląskiego funkcjonariusze policji wraz z przedstawicielami Straży Granicznej w Kłodzku. W czynności zaangażowani byli również policyjni kontrterroryści.

 

Na celowniku służb znalazła się w tym przypadku grupa zajmująca się przestępczością narkotykową na terenie powiatu kłodzkiego. Jej członkowie mieli być odpowiedzialni za wprowadzanie do obrotu na dużą skalę takich zakazanych polskim prawem środków jak: mefedron, amfetamina czy marihuana.

 

W trakcie działań zabezpieczono prawie 5 kilogramów amfetaminy i zatrzymano 5 osób mieszkających na terenie powiatu kłodzkiego. Mężczyźni ci są w wieku od 28. do 44. roku życia i wywodzić mają się ze środowiska pseudokibiców klubu WKS Śląsk Wrocław, występującego na boiskach piłkarskiej Ekstraklasy. Potwierdzają to również materiały zawierające emblematy klubowe, odnalezione przy zatrzymanych mężczyznach. Za czyny, o które zostali oskarżeni, grozi im nawet 12 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z decyzją sądu wobec całej piątki zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

Jeden z ujętych członków gangu miał być już wcześniej poszukiwany listem gończym, co wynikało z prawnej konieczności odbycia dwóch lat i ośmiu miesięcy kary więzienia za inne przestępstwo narkotykowe.

 

W internecie udostępnione zostało przez policję nagranie zarejestrowane przy okazji prowadzonych działań, na którym widać jednego z członków grupy.

 

Przeczytaj również:

Rozbito bojówkę polskich pseudokibiców! Działalność gangu może szokować

Szokujące informacje ws. bojówki pseudokibiców! Do tego miał posunąć się ich lider

 

Źródło: Policja.pl ; YouTube/jabdbdbdbd ; online-mafia.pl

Fot.: YouTube (zrzut ekranu)