Kolejny kraj znosi wizy dla Polaków!

W ostatnim czasie za spory sukces dyplomatyczny obecnego rządu w Polsce uznaje się faktyczne wzmacnianie pozycji naszego państwa na arenie międzynarodowej. Poszczycić możemy się bez wątpienia dobrymi relacjami m.in. ze Stanami Zjednoczonymi, które zniosły dla polskich obywateli wizy kilka miesięcy temu. Było to głośne wydarzenie, tym bardziej iż stało się to po wielu latach starań strony polskiej. Teraz pojawiły się informacje o zniesieniu wiz dla Polek i Polaków w przypadku kolejnego kraju, do którego wielu z nas podróżuje.

 

Już od dnia 2 marca bieżącego roku, dla wielu wielu naszych rodaków spędzanie wakacji lub organizowanie długo planowanych czy nawet spontanicznych wypraw turystycznych stanie się zapewne łatwiejsze. Wszystko przez to, co ogłoszono w ostatnich godzinach. Są to jednak dobre wieści nie tylko dla Polski.

 

Jak przekazał w specjalnym komunikacie Hami Aksoy pełniący obowiązki rzecznika prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Turcji, państwo to podjęło decyzję o zniesieniu wiz dla ludzi z pięciu państw znajdujących się na kontynencie europejskim. Właśnie w tym gronie znalazła się również nasza Ojczyzna.

 

Dzięki tej zmianie, turyści będą mieli możliwość przebywania na terytorium Turcji przez czas do 90 dni na przestrzeni półrocznego okresu. Oprócz nas, wizy strona turecka zniosła też dla obywateli Niderlandów, Belgii, Austrii oraz Hiszpanii. Turcy liczą, iż takie rozwiązania pomogą również im samym i przyczynia się w pozytywny sposób dla ich kraju.

 

Jak stwierdził Hami Aksov z tureckiego MSZ, ma to pomóc rozwinąć relacje ekonomiczne, handlowe i kulturalne, a także co raczej oczywiste, Turcja liczy przy zniesieniu wiz na zwiększenie potencjału turystycznego.

 

Podjętą decyzję, Turcja ogłosiła słowami rzecznik MSZ w dniu dzisiejszym.

 

Warto przy tej okazji zwrócić uwagę na fakt, że według danych Polskiej Izby Turystycznej, to właśnie Turcja plasuje się na 2. miejscu w rankingu ulubionych wakacyjnych kierunków turystów z naszego kraju.

 

 

Źródło: wPolityce.pl

Fot.: Wikimedia Commons