Koniec kariery znanego polityka! Ogłosił to publicznie

Wiele osób w polskim społeczeństwie przyzwyczaja się do poszczególnych postaci na polskiej scenie politycznej i bez względu na to czy ludzie ci darzą danego polityka sympatią czy pogardą, z czasem trudno im jest sobie wyobrazić polską politykę bez obecności któregoś z nich. Stąd też, publiczne ogłoszenie przerwania kariery przez polityka, który wcześniej był typowany jako jeden z głównych liderów opozycji, może wywołać spore zaskoczenie.

 

Posłem, który postanowił tym razem ogłosić iż nie zamierza przy okazji jesiennych wyborów kontynuować politycznej aktywności jest Ryszard Petru, który na początku trwającej kadencji Sejmu był typowany na nowego lidera opozycji. Był on założycielem partii Nowoczesna, a następnie partii Teraz!.

 

O tym, że nie planuje on jesienią startować po raz kolejny do Sejmy, poseł Petru powiedział w wywiadzie udzielonym „Dziennikowi Gazecie Prawnej”. W jego odczuciu, mogło by to skutkować „przyłożeniem ręki do uchwalania kolejnych ustaw niszczących gospodarkę”.

 

Dla naszego elektoratu ważniejsze jest zwycięstwo nad PiS niż program gospodarczy – stwierdził Ryszard Petru komentując obecną sytuację opozycji oraz wyjaśniając przy tym, dlaczego nie zmierza on ubiegać się o reelekcję na kolejną kadencję Sejmu.

 

Nie jestem w stanie przeciwstawić się tendencjom populistycznym tak skutecznie, jak bym chciał – powiedział Ryszard Petru w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”.

 

O fakcie zaprzestania zaangażowania w polską politykę, były lider Nowoczesnej poinformował też na Twitterze.

 

 

 

Źródło: Twitter/@RyszardPetru ; wp.pl

Fot.: Wikimedia Commons