Kontrowersyjna biegaczka pobiła rekord Cristiano Ronaldo. Jak to możliwe? [WIDEO]

Cristiano Ronaldo razem z Lionelem Messim są niewątpliwie najwybitniejszymi piłkarzami naszych czasów, jeżeli nie w całej historii piłki nożnej. Często temu pierwszemu przykleja się łatkę pracusia, który do sukcesu doszedł przez trening. 

 

 

I nie można się temu dziwić. Choć oczywiście w Portugalczyku musiał drzemać ogromny talent, to nie da się ukryć iż jego praca wykonywana na treningach jest chyba tym kluczowym elementem układanki. Każdy trener, który miał do czynienia z Cristiano zawsze wspominał o jego samozaparciu, wyrzeczeniach i wielkim zaangażowaniu na sesjach treningowych.  Umięśniona sylwetka C. Ronaldo jest często podawana jako wzór dla każdego sportowca.

 

 

W związku z koronawirusem, który wciąż szaleje we Włoszech, gwiazdor Juventusu wciąż nie uczęszcza na klubowe treningi i musi ćwiczyć w domu. Podczas jednego z takich treningów, wraz ze swoim sponsorem – firmą Nike, stworzył on challenge. Polegał on na wykonaniu pewnego ćwiczenia jak najwięcej razy w ciągu 45 sekund. Jemu udało się zrobić 142 powtórzenia.

 

 

 

 

Jak się jednak okazało, bardzo szybko jego rezultat został znacznie przebity przez… kobietę. Caster Semenya, bo o niej mowa, to niezwykle kontrowersyjna biegaczka, multimedalistka mistrzostw świata i Igrzysk Olimpijskich w biegu na 800 metrów. Pochodząca z RPA sportsmenka ze względu na swoją posturę wielokrotnie wzbudzała już dyskusję co do jej płci. Jednym z powodów  owych dyskusji jest też poziom testosteronu w jej ciele, który jest znacznie wyższy niż innych kobiet.

 

 

Semenya na swojego instagrama wrzuciła nagranie, na którym wykonała to samo ćwiczenie co Cristiano 34 razy więcej, osiągając wynik 176 powtórzeń.

 

 

 

Robi wrażenie, prawda?

 

 

Źródła:

Instagram/@castersemenya800m

Instagram/@cristiano

sport.onet.pl

Fot.: Flickr